Imieniny: Wita, Jolanty

Wydarzenia: Światowy Dzień Praw Osób Starszych

Życie

Aukcje charytatywne na rzecz Europejskiego Tygodnia dla Życia

 fot. Archiwum Fundacji "Jeden z Nas"

Fundacja „Jeden z Nas” wystawiła film „Nie o Mary Wagner” z autografem bohaterki oraz wywiad-rzekę z prof. Bogdanem Chazanem i jego dedykacją na aukcje charytatywne. Zgromadzone w ten sposób fundusze mają wesprzeć organizację Europejskiego Tygodnia dla Życia.

 

Fundacja „Jeden z Nas” zachęca do udziału w aukcjach charytatywnych. W ten sposób zbiera pieniądze na Europejski Tydzień dla Życia, który odbędzie się w Brukseli w dniach 23-27 marca.

„Chcemy mocno zaznaczyć tam obecność Polski, a na razie posiadane fundusze absolutnie nam na to nie pozwalają. Przewidywany koszt partycypacji na poziomie współorganizowania to przynajmniej 10.000 zł” – informuje Jakub Bałtroszewicz, Sekretarz Generalny Europejskiej Federacji dla Życia i Godności Człowieka „One of Us”.

Na licytację w serwisie Allegro fundacja wystawiła film „Nie o Mary Wagner” z autografem bohaterki oraz wywiad-rzekę z prof. Bogdanem Chazanem i jego dedykacją.

„Serdecznie proszę o pomoc. Ten gest pomoże mi w promowaniu naszych wspólnych wartości w Parlamencie Europejskim i w Europie” – apeluje Bałtroszewicz.

Tydzień dla Życia to wydarzenie lub też seria wydarzeń, które mają promować kulturę życia i szacunek do niego; organizowany corocznie w Parlamencie Europejskim.

Jak informuje Jakub Bałtroszewicz, Europejska Federacja dla Życia i Godności Człowieka „Jeden z Nas” będzie obecna na wydarzeniu poprzez swoje wszystkie (lub większość) organizacje członkowskie. Polskie organizacje zrzeszone w Federacji (Fundacja „Jeden z nas” i Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka) we współpracy z Markiem Jurkiem (i pod jego mecenatem jako eurodeputowanego) przygotowują wystawę, która będzie prezentowana w tym tygodniu w Parlamencie Europejskim. Jej autorką jest Marta Dzbeńska-Karpińska znana m.in. z projektu „Matki: mężne czy szalone?”.

Źródło:
;