Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Małopolska

Basia Kurdej-Szatan: Zróbmy strusia!

 fot. Piotr Budkowski

- Baba ci koguta niesie, baba ci koguta niesie, hej! – krzyczała dziś Barbara Kurdej-Szatan w Krakowie. Razem ze swoim mężem poprowadziła warsztaty wokalno-aktorskie dla dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI. To kolejne spotkanie z okazji Tygodnia Dziecka.

 

Najpierw były poważne pytania: o pracę w teatrze, zarobki i możliwości utrzymania się z pracy aktora. Kiedy Basia i Rafał opowiedzieli jak wygląda ich dzień, na twarzach dzieci pojawiły się małe grymasy. – Trzeba wstawać o 4:00 rano? Praca na planie od 5:00? Przecież ja wtedy śpię! – Oliwka słuchała gwiazd z niedowierzaniem. Była przekonana, że najciężej jest w szkole, a w dorosłym życiu problemy pękają jak mydlana bańka. – Pani Basia powiedziała, że pracuje nawet w weekend. To ja nie wiem, kiedy ona odpoczywa! – głośno zastanawiała się dziewczynka. Na pytanie, skąd biorą siły do pracy, gwiazdy stwierdziły jednomyślnie:  To wielka frajda robić rzeczy, które są naszą pasją. Wtedy nigdy nie jest się w pracy! – przekonywali.

Dzieci słuchały tych opowieści jak zaczarowane. I to dosłownie! Córka Basi i Rafała, mała Hania, przez cały czas stała przed widownią, udawała wróżkę i rzucała w ich stronę zaklęcia. – Jak na prawdziwy dzień dziecka przystało, jesteśmy tu z całą rodzinką – powiedział Rafał, przytulając córeczkę, która świetnie bawiła się z gromadką podopiecznych AKADEMII.

 

Zrobimy sobie selfie?

Przyszedł czas na pytania z widowni. Na pierwszy ogień prośba – czy możemy zrobić sobie selfie? – Basia zgodziła się na wszystko, więc po spotkaniu przez godzinę pstrykała sobie fotki z najmłodszymi. Czy pani ma abonament w Play? Jakby pani oceniła swoją grę aktorską od jednego do dziesięciu? Czy mogą państwo zaśpiewać dla nas piosenkę? Basia i Rafał cierpliwie odpowiadali na wszystkie pytania i razem zaśpiewali utwór z musicalu „Legalna Blondynka”. Zebrali gromkie brawa.

 

Robimy strusia

Ciekawość została zaspokojona, przyszedł czas na warsztaty wokalno-aktorskie. Ćwiczenia na przeponę, rozgrzewka mięśni i próby śpiewu – dzieci zdały egzamin na szóstkę. – Nie wiem, czego was tutaj uczę! Potraficie wszystko doskonale, od razu możecie startować do szkół teatralnych! – Basia gratulowała dzieciom talentu. – Haniu, proszę ćwiczyć razem z dziećmi! – córka Basi i Rafała nie miała taryfy ulgowej i musiała ćwiczyć razem z pozostałymi.

Zdecydowanie najśmieszniejszym ćwiczeniem było robienie strusia, czyli dużego, radosnego uśmiechu. Na pamiątkowym zdjęciu wszyscy się szczerzą, w końcu marzenie wielu dzieci się spełniło. – Jest! Poznałem Asię z „M jak miłość”! – chwali się Robert, ściskając zdobyty autograf. – Pan Rafał grał w musicalu „High School Musical” i to mojego ulubionego bohatera Troy’a! I ja mam z nim zdjęcie! – 9-letnia Marysia chwaliła się swojej Tutorce i skacząc, opuszała salę. 

 

Tydzień pełen atrakcji

Od 27 maja przez cały tydzień we wszystkich wojewódzkich miastach Polski dzieci z AKADEMII PRZYSZŁOŚCI spotykają się z celebrytami i zasiadają w fotelach prezesów największych firm w kraju. W ten sposób podopieczni programu świętują Dzień, a właściwie Tydzień Dziecka.

Do tej pory dzieci usiadły już na fotelu prezesa Rewii, a podczas spotkania tworzyły własną gazetę. W Katowicach Kabaret Młodych Panów prowadził warsztaty artystyczne, w Sopocie Agnieszka Kaczorowska uczyła podopiecznych Akademii tańca, a w Warszawie Tomasz Kammel uczył emisji głosu. 

***

AKADEMIA PRZYSZŁOŚCI to ogólnopolski program Stowarzyszenia WIOSNA – tego samego, które organizuje SZLACHETNĄ  PACZKĘ. AKADEMIA zajmuje się pomocą dzieciom, które doświadczają długotrwałej porażki szkolnej i pochodzą z niezamożnych rodzin. Dzięki unikalnej metodologii – Systemowi Motywatorów Zmiany – AKADEMIA przeprowadza je od porażek w szkole do sukcesów w życiu.

Już od września rozpoczną się poszukiwania Tutorów, którzy przez cały rok będą pracowali z podopiecznymi AKADEMII. Więcej na www.zostantutorem.pl!

;