Imieniny: Michala, Gabriela, Rafala

Wydarzenia: Dzień Głośnego Czytania

Świadkowie wiary

Bear Grylls: Już się nie krępuję mówić o mej wierze

 fot. Lwp Kommunikáció / flickr.com

Bear Grylls już się nie krępuje mówić otwarcie o swej chrześcijańskiej wierze. „W przeszłości obawiałem się o tym mówić, bo bałem się, że będę śmieszny albo że zostanie to odebrane jako przejaw słabości. Ale teraz już się nie obawiam powiedzieć, że potrzebuję mej wiary. Ona jest prawdziwym kręgosłupem mego życia. Jeśli więc ktoś mnie o to zapyta, jestem naprawdę bardzo szczęśliwy, że mogę o tym opowiedzieć” – stwierdził w wywiadzie dla tygodnika The Irish Catholic Bear Grylls.

 

Pochodzący z Irlandii podróżnik i popularyzator sztuki przetrwania przyznaje, że od dzieciństwa miał w sobie naturalną wiarę. „Wierzyłem po prostu, że Bóg istnieje i że jest dobry” – wspomina. Poważny przełom w swym chrześcijańskim życiu przeżył w wieku 16 lat, po śmierci dziadka. Pamiętam, że modliłem się do Boga, aby był ze mną. I była to naprawdę modlitwa zbawienia. Tam się rozpoczęła moja wiara – wyznaje Bear Grylls.

Od tej pory, jak twierdzi, wiara była najmocniejszym zakotwiczeniem w jego życiu i najlepszym przewodnikiem w ciemnych chwilach, przez które wszyscy musimy przejść. Dziś wiara jest stałym elementem jego codziennego życia. Każdy dzień stara się rozpoczynać na kolanach, aby przypomnieć sobie, co jest ważne. Zawsze ma też przy sobie małą książeczkę, z której czyta codziennie o wierze i życiu.

Źródło:
;