Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Z Bogiem

BEATYFIKACJA33 - Ogólnopolskie 33-dniowe Rekolekcje z Prymasem Wyszyńskim i Matką Czacką

 fot. totatua.org

Już 6 sierpnia rusza I Edycja Ogólnopolskich Rekolekcji BEATYFIKACJA33.

 

Jest to konkretna propozycja duchowego przygotowania do zbliżającej się beatyfikacji Prymasa Stefana Wyszyńskiego oraz Matki Elżbiety Róży Czackiej. Organizatorem rekolekcji jest Fundacja Tota Tua we współpracy z Archidiecezją Warszawską.

Rekolekcje Beatyfikacja33 noszą tytuł: “Wszystko postawić na Maryję”. Jest to realizacja głównej myśli duszpasterskiej Prymasa Stefana Wyszyńskiego, który na kilkanaście dni przed swoją śmiercią powiedział: “Przyjdą nowe czasy. Wymagają nowych świateł, nowych mocy. Bóg je da w swoim czasie. Pamiętajmy, że jak kardynał Hlond, tak i ja wszystko zawierzyłem Matce Najświętszej i wiem, że nie będzie słabsza w Polsce, choćby ludzie się zmieniali”.

Inicjatywa powstała we współpracy Fundacji Tota Tua z Archidiecezją Warszawską. Fragmenty nauczania Prymasa Tysiąclecia wybrała Anna Rastawicka, należąca do słynnej wspólnoty tzw. Ósemek. Refleksje zaczerpnięte z życia i świadectwa Matki Elżbiety Róży Czackiej pomogły dobrać z kolei siostry ze Zgromadzenia Franciszkanek Służebnic Krzyża.

Propozycja Rekolekcji BEATYFIKACJA33 została zaprezentowana Księżom Biskupom podczas wystąpienia przedstawicieli Fundacji Tota Tua na ostatniej Konferencji Episkopatu Polski. Inicjatywa spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem i jest promowana m.in. w: archidiecezjach: warszawskiej, poznańskiej, krakowskiej, gnieźnieńskiej, gdańskiej, warmińskiej, częstochowskiej, szczecińsko-kamieńskiej, jak i w diecezjach: toruńskiej, kaliskiej, bydgoskiej oraz ełckiej. W wielu diecezjach 6 sierpnia odbędzie się Uroczysta Inauguracja Rekolekcji.

Wszystkie materiały oraz informacje o inicjatywie znaleźć można na stronie internetowej: www.beatyfikacja33.pl

Rozważania dostępne będą w formie video, audio oraz w postaci książki.

Rekolekcje będą emitowane w katolickich rozgłośniach radiowych, na portalach oraz kanałach YouTube. Jednym z partnerów projektu jest katolicki kanał Teobańkologia.

Dlaczego warto wziąć udział w tych rekolekcjach?

“Po pierwsze dlatego, abyśmy mieli okazję doświadczyć tego, czym żył Ksiądz Prymas Stefan Wyszyński, a co było także bliskie Matce Róży Czackiej - całkowitego zawierzenia Bogu w trudnych czasach. Po drugie - potrzebujemy dzisiaj w Kościele postawy Maryi - służby, wierności oraz miłości, która nie poddaje się w chwili doświadczenia Krzyża. Do takiej postawy prowadzi droga całkowitego oddania się Matce Najświętszej - mówi Adrian Pakuła, prezes Fundacji Tota Tua i główny organizator rekolekcji.

Ksiądz Prymas był bardzo mocno świadomy roli oddania się Matce Bożej. Świadczą o tym słowa wypowiedziane 26 sierpnia 1969 roku: “Pragnę dziś otworzyć serce swoje przed wami, aby wam odsłonić tajemnicę mocy trwania Kościoła Chrystusowego w ojczyźnie naszej. Pragnę wam wyznać swoją wiarę w to, że tę moc trwania zawdzięczamy «obecnej w misterium Chrystusa i Kościoła» Bogurodzicy. (...)  Nie wystarczy być biernym członkiem Kościoła. Trzeba włączać się świadomie w nurt jego życia, to znaczy żyć jego życiem, współdziałać z nim i współpracować, stając się apostołem Chrystusowej sprawy. Wymaga to również naszego osobistego oddania się Matce Najświętszej, aby z Nią nasza pomoc Kościołowi Chrystusowemu i nasze apostolstwo było skuteczne" - cytuje Adrian Pakuła.

Organizatorzy zaplanowali już także II Edycję Rekolekcji, która rozpocznie się 19 września i zakończy się 22 października - we wspomnienie św. Jana Pawła II.

Pierwsza edycja jest okazją do duchowego przygotowania się do beatyfikacji. Drugą edycję można z kolei traktować i proponować w parafiach jako duchowy owoc beatyfikacji - podsumowuje Adrian Pakuła.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do odwiedzania strony www.beatyfikacja33.pl, kontaktu z organizatorami oraz rejestrowania swojego udziału poprzez zapisy: https://beatyfikacja33.pl/mapa.

Oceń treść:
;