Imieniny: Anieli, Kwiryna, Leonarda

Wydarzenia: Światowy Dzień Muffinka

Polska

Będzie nowy rzecznik Episkopatu

- W lutym napisałem w liście do sekretarza generalnego: "Po 12 latach mojej pracy warto wybrać nowego rzecznika - o co proszę" - poinformował dziś wieczorem na swoim Twitterze ks. Józef Kloch, który funkcję rzecznika KEP pełni od 12 lat. Nazwisko jego następcy zostanie ogłoszone podczas Zebrania Plenarnego Episkopatu, które odbędzie się 10-11 czerwca.

 

- W styczniu rozmawiałem z moim biskupem diecezjalnym, potem z przewodniczącym KEP, a następnie sekretarzem generalnym o przyszłości. W lutym napisałem w liście do sekretarza generalnego : "Po 12 latach mojej pracy warto wybrać nowego rzecznika - o co proszę" - napisał na Twitterze ks. Józef Kloch.

Kadencja rzecznika Episkopatu trwa 5 lat. Regulamin KEP pozwala na pełnienie tej funkcji wielokrotnie. W swojej pracy rzecznik KEP podlega sekretarzowi generalnemu Konferencji Episkopatu.

- Po tych 12 latach jest już trzeci Papież i trzeci Przewodniczący KEP; czwarty Prymas i czwarty Sekretarz Generalny! Czas na nowego rzecznika - napisał ks. Kloch.

Dodał, że "12 lat pracy jako rzecznika to tyle czasu, ile trwa edukacja w szkole - od pierwszej klasy do matury!". Zapewnił także, że swoim doświadczeniem będzie służył studentom na UKSW w Warszawie w Instytucie Edukacji Medialnej i Dziennikarstwa.

Podczas ostatniego, 368. zebrania plenarnego KEP, które odbyło się 11 i 12 marca br, biskupi dyskutowali o ewentualnych kandydaturach na to stanowisko. Spośród nich na kolejnym zebraniu plenarnym KEP które odbędzie się w czerwcu br. zostanie wybrany kolejny rzecznik.

Ks. Józef Kloch jest rzecznikiem Episkopatu od 1 lipca 2003. Zastąpił o. Adama Schultza.

Źródło:
;