Imieniny: Lecha, Lutoslawa

Wydarzenia: Dzień Roku Przestępnego

Wspomnienia

Benedykt XVI do Polaków: zachowajcie przesłanie Jana Pawła II

Do zachowania w sercach przesłania Jana Pawła II „otwórzcie drzwi Chrystusowi” wezwał Polaków Benedykt XVI w specjalnym przesłaniu wyemitowanym przez program 1 TVP. Papież podkreślił, że pragnie dzielić z naszym narodem radość, jaka napełnia jego serce, z racji wyniesienia na ołtarze papieża Polaka a swego poprzednika. Ojciec Święty podkreślił również swoje głębokie przekonanie, że Jan Paweł II był „prawdziwym człowiekiem Bożym”.

 

Krótkie telewizyjne przesłanie Benedykta XVI zostało zarejestrowane dla Telewizji Polskiej i wyemitowane w przeddzień uroczystości beatyfikacyjnych. Krótkie orędzie zostało przez papieża wygłoszone w języku polskim a część – po włosku.

Publikujemy treść przesłania Benedykta XVI do Polaków:


Drodzy Polacy,

W przeddzień beatyfikacji Jana Pawła II zwracam się do was wszystkich z serdecznym pozdrowieniem. Pragnę dzielić z wami radość, jaka napełnia moje serce, gdy myślę, że dane mi będzie wynieść do chwały ołtarzy Waszego wielkiego Rodaka a mojego czcigodnego Poprzednika na Stolicy Piotrowej.

Będzie to akt kościelny potwierdzający głębokie przekonanie, jakie ja sam żywię i - jak wiem - podziela je niezliczona rzesza wierzących na całym świecie: że Jan Paweł II był prawdziwym człowiekiem Bożym, wiernym i odważnym naśladowcą Chrystusa, uległym natchnieniom Ducha Świętego, opatrznościowym przewodnikiem na drodze ku nowemu tysiącleciu. Jego bogate nauczanie i cenne świadectwo życia pozostaną dla nas jasnym i czytelnym znakiem wskazującym szlak wędrówki do domu Ojca. Kościół w Polsce i cały naród polski, tak bardzo przez niego umiłowany, zyskuje nowego patrona i orędownika. Drodzy bracia i siostry, zachowując w sercach jego przesłanie, „otwórzcie drzwi Chrystusowi”, by swą łaską umacniał Waszą wiarę, ożywiał nadzieję i rozpalał miłość do Boga i do ludzi.

W duchu paschalnej radości, zawierzam Was Bożemu miłosierdziu i z serca błogosławię: w imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.

;