Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Wydarzenia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Książka

Benedykt XVI dziękuje kard. Sarahowi za świadectwo o Bogu

 fot. Carolus / wikipedia.org

Benedykt XVI zachęca do lektury książkowego wywiadu z kard. Robertem Sarahem „Dieu ou rien – Albo Bóg, albo nic”. Oryginał ukazał się we Francji w lutym i zyskał wielki rozgłos. Prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego włącza się między innymi w synodalną debatę i zdecydowanie staje w obronie rodziny. Zapowiada kontynuację korygowania błędów w posoborowej reformie liturgii. W mocnych słowach wypowiada się również o Zachodzie, zarzucając mu apostazję.

 

Do wydanego wczoraj w Stanach Zjednoczonych przez wydawnictwo Ignatius Press angielskiego tłumaczenia dołączono kilka zdań napisanych przez Papieża Seniora. „Przeczytałem tę książkę z wielkim duchowym pożytkiem, radością i wdzięcznością – pisze Benedykt XVI. – Twoje świadectwo o Kościele w Afryce, o waszych cierpieniach w czasie komunizmu i o dynamicznym życiu duchowym, ma wielkie znaczenie dla Kościoła, który na Zachodzie jest pod względem duchowym trochę znużony. Wszystko to, co napisałeś o centralności Boga, sprawowaniu liturgii oraz życiu moralnym chrześcijan jest szczególnie trafne i głębokie. Twoja odważna reakcja na problemy teorii gender jasno wskazuje na podstawową kwestię antropologiczną w tym ociężałym świecie” – napisał Papież Senior o książce kard. Saraha „Albo Bóg, albo nic”.

W ubiegły wtorek natomiast ukazało się niemieckie tłumaczenie książki. W jego prezentacji w Ratyzbonie uczestniczyli m.in. kard. Gerhard Müller z Watykanu oraz ks. Georg Ratzinger, brat Benedykta XVI.

Źródło:
;