Imieniny: Jagody, Urbana, Marii

Wydarzenia: Dzień Dziennikarza Sportowego

Świat

Benedykt XVI wie o trudnej sytuacji Kościoła w Niemczech

papież benedykt szesnasty fot. Fabio Pozzebom / ABr / wikipedia.org

Sytuację Kościoła katolickiego w Niemczech cechują dziś napięcia i zamęt, które budzą niepokój. Benedykt XVI jest świadomy tej trudnej sytuacji. Widzi, że brakuje jedności w wielu zasadniczych aspektach wiary – uważa abp Georg Gänswein, prefekt Domu Papieskiego i prywatny sekretarz Papieża Seniora.

 

Przyznaje on z ubolewaniem, że w niemieckim episkopacie brakuje troski o jedność. „Musi to zostać pilnie wyjaśnione, jeśli chce się uniknąć poważnych konsekwencji zarówno dla wiary, jak i dla Kościoła w Niemczech” – dodaje abp Gänswein w wywiadzie dla hiszpańskiego czasopisma Alfa y Omega.

Odniósł się on również do prób klasyfikowania Papieży. Przyznał, że jest to zrozumiałe, ale zarazem niewłaściwe. Kryterium takiej klasyfikacji nie może być bowiem ich popularność czy jakiś wspólny mianownik, a jedynie świadectwo dawane o Jezusie Chrystusie, jedynym Zbawicielu świata. Przypomniał, że każdy papież ma swój własny charakter, odrębną formację intelektualną i duchową, wyrasta z innych doświadczeń. Ta różnorodność pokazuje jednak, że żaden nie jest następcą swego poprzednika, lecz Następcą Piotra – dodał abp Gänswein.

Oceń treść:
Źródło:
;