Imieniny: Barbary, Krystiana, Jana

Wydarzenia: Dzień Górnika - Barbórka

Zdrowie

Bezdomne koty pomagają pacjentom wrócić do zdrowia 

kot fot. pixabay.com

Przy Szpitalu Klinicznym im. Babińskiego w Krakowie – instytucji Województwa Małopolskiego – pojawiły się budki dla dziko żyjących kotów. Dzięki nim, bezdomne zwierzaki mogą schronić się przed zimnem i jesienną pluchą. Ale to nie wszystko – dla pacjentów szpitala to bowiem możliwość odsunięcia myśli o własnej chorobie oraz szansa na szybszy powrót do zdrowia. 

 

Cztery oddziały, znajdujące się na terenie zabytkowego zespołu szpitalno-parkowego w Krakowie-Kobierzynie, zyskały w sumie pięć specjalnie wykonanych, ocieplonych domków dla kotów. Dzięki temu zwierzęta będą mogły znaleźć w nich schronienie nie tylko w zimne miesiące, ale przez cały rok. To jednak nie wszystko – dla pacjentów szpitala będzie to nowa forma terapii i wracania do normalnego życia. Nowe budki znalazły się w przyszpitalnych ogródkach, dlatego podopieczni szpitala mają do nich łatwy dostęp, ale też mogą je obserwować z okien szpitala.

Jakie obowiązki mają pacjenci opiekujący się zwierzętami? To nie tylko dokarmianie, ale też m.in. dbałość o czystość domków oraz podawanie kociakom karmy oraz środków odrobaczających. Jak przekonują pracownicy szpitala, troska o zwierzęta pomoże pacjentom przywrócić odpowiedzialność i systematyczność własnych działań. A czym odwzajemnią się bezpańskie zwierzaki? Na pewno ogromem kociej miłości!

Projekt "Zadbajmy o bezdomne koty" jest realizowany w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa.

Oceń treść:
Źródło:
;