Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Rodzina

„Biblijne opowieści na dobranoc” – rodziny archidiecezji krakowskiej czytają dzieciom

 fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

„Biblijne opowieści na dobranoc” to seria tworzona przez rodziny, dla rodzin. Opowiadania z Pisma Świętego w formie dobranocek, w każdy czwartkowy wieczór, co tydzień pojawiać się będą na kanale You Tube archidiecezji krakowskiej. Do współpracy w przygotowywaniu filmów zaproszone zostały rodziny zaangażowane w Duszpasterstwo Rodzin Archidiecezji Krakowskiej.

 

Projekt wpisuje się w kampanię społeczną promującą czytanie dzieciom. – Zależy nam na inspirowanym przez rodziców duchowym rozwoju dziecka. Dzieci są współuczestnikami życia społecznego, które, jak to dziś zauważamy, cechuje nadmiar informacji, wielość bodźców, szybkość i powierzchowność relacji, także tych fizycznych, codziennych – mówi dr Urszula Miernik, diecezjalna doradczyni życia rodzinnego. 

Kolejne odcinki mają nie tylko zainteresować najmłodszych oraz pomóc dzieciom i ich rodzicom w poznaniu biblijnych historii, ale to także okazja do wspólnego spędzenia czasu przez całe rodziny. – Wiemy, że czytanie książek służy porządkowaniu świata dziecka. Dla nas, osób wierzących, ważne jest, aby pokazywać i tłumaczyć dzieciom ten świat także w perspektywie teologicznej – mówi dr Urszula Miernik i przypomina, że to rodzina jest pierwszym miejscem ewangelizacji dziecka. 

Diecezjalna doradczyni życia rodzinnego zwraca uwagę, że wieczorny wspólny czas z dziećmi, kiedy czytamy opowieści biblijne na dobranoc, może stać się rytuałem kończącym dzień rodziny. – Dziecko, słuchając spokojnego głosu rodziców, wtulając się w ich ramiona, zamyka kończący się dzień z poczuciem bezpieczeństwa – podkreśla dr Urszula Miernik.

„Biblijne opowieści na dobranoc” to seria wieczorynek, stworzona przez archidiecezję krakowską. Wszystkie historie pochodzą z książki „Opowieści biblijne dla dzieci” wydawnictwa Rafael (teksty były konsultowane przez biblistę z benedyktyńskiego opactwa w Tyńcu, o. prof. Tomasza Dąbka; wydanie posiada imprimatur Kościoła katolickiego). Pierwszą historię o stworzeniu świata czytają Marcin Nowak i Magdalena Guziak-Nowak w towarzystwie czterech swoich córek. Kolejne odcinki pojawiać się będą w każdy czwartek o godz. 19.00 na kanale You Tube archidiecezji krakowskiej.

Oceń treść:
Źródło:
;