Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Aktywnie

 fot. materiały prasowe

Już 18 maja rozpocznie się kolejna edycja Biegu Dobroczynności Veritatis Splendor, który organizuje Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Pro-Run. Tym razem wydarzenie nie odbędzie się w Wadowicach, ale będzie mieć charakter niejako wirtualny.

- W tym roku z rodzinnego miasta Karola Wojtyły przenosimy się na cały świat. Dzięki temu będziemy mogli pobiec w każdym miejscu i tym samym uczcić pamięć św. Jana Pawła II. Chcemy razem z nim nieść dobre słowo wszystkim, zwłaszcza tym, którzy cierpią z powodu pandemii - opisuje Stanisław Proszek, koordynator biegu z ramienia Instytutu.

Wydarzenie ma jednocześnie zachęcić do aktywności fizycznej, jak i szerzyć ideę dobroczynności. Uczestnicy bowiem będą mogli się włączyć w wysiłki pokonania ogólnoświatowej epidemii koronawirusa - 5 złotych z każdej opłaty startowej na bieg główny zostanie przekazana organizacji, która prowadzi lub wspiera działania  przeciw koronawirusowi.

- Do wyboru będą dwa dystanse - 5 i 10 km. Każdy z uczestników biegu będzie we własnym zakresie wykonywać pomiar czasu i przebytego dystansu. Przygotowaliśmy unikatowe medale i koszulki z logo okolicznościowym, które nawiązują do 100. rocznicy urodzin Karola Wojtyły obchodzonej w tym roku  - tłumaczy Proszek.

Każdy, dla kogo dwa podstawowe dystanse są zbyt wymagające, może wziąć udział w biegu symbolicznym, gdzie dystans, czas i sposób pokonania odległości nie mają znaczenia. Wszyscy uczestnicy otrzymają elektroniczny numer startowy oraz dyplomy.

 „Zważywszy na aktualnie obowiązujące rządowe obostrzenia, zalecamy poruszanie się w bezpiecznej odległości z użyciem maseczek i niezbędnych środków ostrożności” - podkreślają organizatorzy. Zapisy rozpoczynają się 18 maja i potrwają aż do 16 października.

Bieg Dobroczynności Veritatis Splendor stanowi część Nagrody Województwa Małopolskiego im. Jana Pawła II Veritatis Splendor, przyznawanej osobom, wyróżniającym się szczególnymi zasługami na rzecz szerzenia dialogu w wymiarze kulturowym, społecznym i międzyreligijnym oraz kierującym się w swoim życiu i działalności nauką papieża Polaka.

Jak zaznaczono w regulaminie, jego celem jest propagowanie dobroczynności przez aktywność sportową, samodoskonalenie własnej osoby przez odkrywanie moralnej wartości swoich czynów, przybliżanie osoby i nauczania św. Jana Pawła II oraz promocja wspomnianej wyżej nagrody. Szczegółowe informacje o biegu oraz sposobie zapisów dostępne są na stronie www.biegdobroczynnosci.pl.

Oceń treść:
Źródło:
;