Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida

Wydarzenia: Narodowy dzień pamięci żołnierzy wyklętych

Polska

Biskup Polowy na Święto Wojska Polskiego: Otoczmy modlitwą naszych żołnierzy i ich dowódców

wojsko polskie fot. Ordynariat Polowy

Zwracam się z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o otoczenie modlitwą naszych żołnierzy i ich dowódców, aby skutecznie chronili pokój w naszej Ojczyźnie. Z szacunkiem i uznaniem odnośmy się do ich ofiarnej i gotowej do najwyższych poświęceń postawy – napisał biskup polowy Wojska Polskiego Wiesław Lechowicz w przesłaniu skierowanym do żołnierzy z okazji przypadającego 15 sierpnia Święta Wojska Polskiego. 

 

Bp Lechowicz w swoim Słowie z okazji Święta Wojska Polskiego wyjaśnił hasło tegorocznych jego obchodów, które odbędą się w dniach 12-15 sierpnia: „Silna Biało – Czerwona”. „Biel symbolizuje czystość, porządek, szlachetność, co wiąże się z wysokimi walorami etycznymi. Kolor czerwony natomiast jest symbolem ognia i krwi, i odnosi się do odwagi i waleczności oraz do gotowości do poświęcenia, nie wyłączając przelania krwi dla dobra wspólnego” – napisał.

Podziękował też wszystkim żołnierzom i pracownikom cywilnym Wojska Polskiego „za służbę w duchu tych wartości, które wiążą się z przesłaniem białoczerwonej flagi i białoczerwonych sztandarów”.

„W dniu Waszego święta życzę Wam wraz z gronem kapelanów Wojska Polskiego, abyście znajdowali wiele satysfakcji ze służby dla pokoju i bezpieczeństwa naszej Ojczyzny. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam i Waszym najbliższym, którym tak wiele zawdzięczacie, i chroni Was przed niebezpieczeństwami, jakie niesie ze sobą żołnierska służba” – czytamy w przesłaniu Biskupa Polowego.

„Zwracam się też z apelem do wszystkich ludzi dobrej woli o otoczenie modlitwą naszych żołnierzy i ich dowódców, aby skutecznie chronili pokój w naszej Ojczyźnie. Z szacunkiem i uznaniem odnośmy się do ich ofiarnej i gotowej do najwyższych poświęceń postawy” – napisał bp Lechowicz.

Na zakończeniu Słowa powierzył teraźniejszość i przyszłość Wojska Polskiego oraz bezpieczeństwo naszej Ojczyzny opiece i wstawiennictwu Maryi, Królowej Polski.

Źródło:
;