Imieniny: Iwony, Dezyderego, Kryspina

Wydarzenia: Światowy Dzień Żółwia

Wspomnienia

Bł. Jan Paweł II orędownikiem jedności i pokoju

O dar pokoju dla Ziemi Świętej oraz o jedność wszystkich chrześcijan modliły się dziś za przyczyną bł. Jana Pawła II lokalne wspólnoty kościoła jerozolimskiego oraz pielgrzymi. Celebracja pierwszego liturgicznego wspomnienia błogosławionego Jana Pawła II w diecezji łacińskiego patriarchatu Jerozolimy była głównie zasługą Polaków pełniących tutaj posługę oraz licznie pielgrzymujących po Miejscach Świętych.

 

Liturgia Godzin oraz Msza św. ku czci bł. Karola Wojtyły były celebrowane przede wszystkim w licznych wspólnotach zakonnych. Posługujący tutaj kapłani, bracia i siostry zakonne, podziękowali Panu Bogu za przykład świętego życia Papieża Polaka oraz modlili się za jego wstawiennictwem o dar pokoju dla Ziemi Świętej i całego świata.

Również pielgrzymi, a zwłaszcza Polacy, w program nawiedzania sanktuariów Ziemi Świętej włączyli modlitwę do błogosławionego Papieża, pielgrzyma świata i pątnika po sanktuariach naszego Odkupienia, o ewangelicznego ducha dla uczniów Jezusa oraz o jedność wszystkich chrześcijan.

W przygotowaniu liturgii wspomnienia bł. Jana Pawła II cenną pomocą okazała się nowoczesna technologia Internetu. Niektórzy kapłani odmawiali godziny brewiarzowe ze wspomnienia dzięki aplikacjom na telefonach komórkowych. Nawet klauzurowe siostry karmelitanki z Betlejem dzięki materiałom dostępnym na stronach internetowych przygotowały celebrację wspomnienia liturgicznego w międzynarodowej, francuskojęzycznej wspólnocie.

;