Imieniny: Bazylego, Bernardyna, Aleksandra

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Płynów Do Naczyń

Kulturalnie

Boba Jazz Band zagra na ulicach i placach Krakowa

 fot. Materiały prasowe

Grali przed 300-tysięczną publicznością Festiwalu Jazzu Klasycznego w Sacramento, w Dreźnie ich koncertu słuchało pół miliona ludzi. Występowali razem z legendami tradycyjnego jazzu – w tym z Glenn Miller Orchestra. Spotkali się z Arnoldem Schwarzeneggerem (ówczesnym gubernatorem Kalifornii), a lider zespołu szczyci się dyplomem za krzewienie kultury amerykańskiej otrzymanym w 1986 roku z rąk prezydenta Ronalda Reagana. W sierpniu Boba Jazz Band zagra na ulicach i placach Krakowa dla mieszkańców miasta i odwiedzających je gości!

 

– Muzyka tak renomowanego zespołu jak Boba Jazz Band, grana w zgodzie ze swoją  tradycją: dla ludzi, na rozgrzanych słońcem ulicach miasta, dostarczy słuchaczom niekłamanej radości. Bardzo się cieszę, że Krakowskie Biuro Festiwalowe może przyczynić się do organizacji tego świetnie zapowiadającego się cyklu koncertów – mówi Izabela Helbin, dyrektor Krakowskiego Biura Festiwalowe.

Pianista Jan Boba odnosi sukcesy artystyczne od lat 60. ubiegłego wieku, był między innymi wieloletnim liderem Jazz Band Ball Orchestra. Wraz z całym krakowskim środowiskiem jazzu nowoorleańskiego i dixielandowego współtworzył legendę Krakowa – nieoficjalnej europejskiej stolicy jazzu tradycyjnego. Z tych doświadczeń w 1990 roku zrodził się Boba Jazz Band, który przez ćwierćwiecze utrzymuje wysoką artystyczną formę i uważany jest dziś za jeden z najlepszych polskich i europejskich zespołów specjalizujących się w tradycyjnym jazzie – swobodnie operując w stylistyce bluesa i swingu, czerpiąc inspiracje z muzyki filmowej czy przedwojennego kabaretu, potrafiąc porwać także do tańca ognistym boogie-woogie lub rytmami rodem z Ameryki Południowej...

Łączący pokolenia na scenie i wśród publiczności, Boba Jazz Band zrealizował wiele programów telewizyjnych, nagrał 9 albumów CD oraz oprawę muzyczną do baśni o Królewnie Śnieżce dla Polskiego Radia. Dla zespołu najważniejszy jest jednak kontakt z rozbawioną publicznością i wspólne z nią muzyczne wędrówki w inny klimat i świat. „Tego nie zastąpi żadne studio na świecie” – mówią muzycy Boba Jazz Band i ruszają w sierpniu na krakowskie place, by publiczność nie musiała ich długo szukać. Zatem nasłuchujmy synkopowanych rytmów i znajdźmy w Krakowie nasz Nowy Orlean!

 

Harmonogram występów Boba Jazz Band:

7.08.15 – piątek – Café Zakopianka ( nieopodal Teatru Słowackiego), godz. 17-20.00

8.08.15 – sobota – pl. Szczepański (od strony wejścia do Pałacu Sztuki), godz. 17-20.00

9.08.15 – niedziela – ogródek Księgarni Kurant godz. 16-19.00

21.08.15 – piątek – plac przy ul. Nadwiślańskiej (przed restauracją CAWA Cafe&Wine), godz. 17-20.00

22.08.15 – sobota – obok kładki o. Bernatka, godz. 17-20.00

23.08.15 – niedziela – przed CORT, ul. Powiśle 11, godz. 16-19.00

;