Imieniny: Rudolfa, Roberta

Wydarzenia: Światowy Dzień Chorych Na Chemofilię

Książka

„Bogaty katolik” – nowa książka biblisty ks. Wojciecha Węgrzyniaka

bogaty katolik fot. RTCK

„Bogaty katolik. Dlaczego Bóg chce, abyś pomnażał talenty i pieniądze?” To tytuł najnowszej książki wybitnego krakowskiego biblisty i rekolekcjonisty ks. dr. hab. Wojciecha Węgrzyniaka, która ukazała się nakładem wydawnictwa RTCK.

 

– Biblia mówi wiele razy o bogaceniu się, dobrach materialnych czy pieniądzach. Mówi o tym od pierwszej aż do ostatniej księgi. Z jednej strony wychwala bogactwo i opisuje je jako znak błogosławieństwa Bożego. Z drugiej zaś nie boi się mówić o niebezpieczeństwie pieniądza, bo Bogu zależy na dobru swoich dzieci. A komu zależy na dobru, będzie zawsze mówił całą prawdę z całą miłością – pisze ks. Wojciech Węgrzyniak, a jak podkreśla wydawca „Bogatego katolika” książka oparta jest na konkretnych przykładach, ale nie dotyczy wyłącznie bogactwa w sensie materialnym.

– Książka jest pochwałą takich wartości, jak miłość, wolność, uczciwość, a pieniądze sytuuje w odpowiednim dla nich miejscu w życiu człowieka wierzącego w Boga – zwraca uwagę właściciel wydawnictwa RTCK Kamil Zbozień i dodaje, że ks. Węgrzyniak pisze o pieniądzach jako narzędziu do tworzenia bogactwa, które mówi o prawdziwej wartości samego człowieka.

Autor „Bogatego katolika” zaznacza, że jako ksiądz diecezjalny, stara się mieć takie samo podejście do pieniędzy, jakie powinien mieć każdy chrześcijanin, który nie składał ślubów ubóstwa. – Być wolnym od uzależnienia mamoną, dzielić się z innymi, pilnować, żeby dobrze zarządzać tym, co jest, i żeby dzięki tym pieniądzom, które są mniejsze czy większe, stawać się lepszym, a nie małym człowiekiem – mówi ks. Węgrzyniak.

– Książka uczy katolickiej mentalności, w której człowiek podążający za Jezusem pragnie bogacić się, tzn. uzyskać jak najwięcej. I wcale nie chodzi tu do końca tylko i wyłącznie o finanse, ale o coś znacznie ważniejszego – życie w pełnej obfitości – z życiem wiecznym włącznie – podkreśla Kamil Zbozień.

Książka „Bogaty katolik” powstała na podstawie audiokonferencji o tym samym tytule, zarejestrowanej w Nowym Sączu 3 grudnia 2016 r. Całość została zredagowana i uzupełniona przez autora, który rozwinął dotychczasowe wątki i dopisał nowe treści.

Ks. dr hab. Wojciech Węgrzyniak urodził się w 1973 r. na Podhalu. Od 1998 r. jest kapłanem archidiecezji krakowskiej. Studiował nauki biblijne w Rzymie i Jerozolimie. Od 2009 r. Jest wykładowcą na Uniwersytecie Papieskim Jana Pawła II w Krakowie. Mieszka przy Kolegiacie św. Anny w Krakowie, gdzie wspiera działania duszpasterskie. Autor kilku książek. Terminy rekolekcji ma zarezerwowane na lata do przodu. Większość kazań, konferencji, refleksji oraz wierszy zamieszcza na swojej stronie www.wegrzyniak.com. 

Oceń treść:
;