Imieniny: Anzelma, Bartosza, Feliksa

Wydarzenia:

Z Bogiem

Bp Artur Ważny: Jeśli kwestionujemy ojcostwo Boga, to kwestionujemy Boży porządek na świecie

rekolekcje z biskupem ważnym fot. profeto.pl

– Jeśli kwestionujemy ojcostwo Boga, to kwestionujemy porządek, jaki Pan Bóg zaprowadził w tym świecie. Jeśli Bóg nie jest ojcem, to w jaki sposób my mamy być braćmi i siostrami? – pyta bp Artur Ważny w pierwszym odcinku wielkopostnych rekolekcji „Ojcowskie serce”, które rozpoczęły się w poniedziałek na Profeto.

 

Tegoroczne rekolekcje wielkopostne przygotowane przez Profeto zatytułowano „Ojcowskie serce”. To nawiązanie do pierwszych słów listu apostolskiego papieża Franciszka, którym Ojciec Święty ogłosił Rok św. Józefa. „Patris corde” – „ojcowskim sercem” to także zawołanie biskupie bp Artura Ważnego, który prowadzi 8-odcinkowy cykl wideo-rozważań do modlitwy „Ojcze nasz” z perspektywy św. Józefa.

– Każdy z nas chce być kochany ojcowskim sercem. Każdy z nas chciałby mieć relację z ojcem. Tymczasem nasi ojcowie zawodzą... – mówi bp Artur Ważny zaznaczając, że zaburzone relacje z ojcem biologicznym wpływają na obraz Boga jako Ojca. – Jeśli kwestionujemy ojcostwo Boga, to kwestionujemy porządek, jaki Pan Bóg zaprowadził w tym świecie. Jeśli Bóg nie jest ojcem, to w jaki sposób my mamy być braćmi i siostrami? – dodaje biskup.

– Św. Józef to człowiek, który doskonale orientuje się w ciemności. On we śnie otrzymuje słowo od Boga, podejmuje je i w ciemności reaguje. Św. Józef może być przewodnikiem dla człowieka, który doświadcza ciemności – sam rozpoznał Boga jako ojca dla siebie i jednocześnie staje się ojcem dla nas i ojcowskim sercem może nas przyjmować – podkreśla rekolekcjonista.

Bp Ważny zwraca uwagę, że imię Józef znaczy „Bóg daje wzrost”. – Św. Józef pomagał wzrastać Jezusowi – w mądrości, w latach i w łasce u Boga i u ludzi. Skoro pomógł Jezusowi, to myślę, że również pomoże wzrastać nam – mówi biskup i proponuje wziąć św. Józefa za patrona nie tylko tych rekolekcji, ale całego naszego życia i uświadomienie sobie, że św. Józef w ciemności będzie pomagał nam stawać się dojrzałymi.

Odcinki rekolekcji „Ojcowskie serce” będą ukazywały się od 22 lutego w kolejne poniedziałki i czwartki Wielkiego Postu na portalu profeto.pl i emitowane w Radiu Profeto.

Zainteresowani mogą zostawić swojego maila i zostaną powiadomieni o kolejnych odcinkach.

Fundacja Profeto.pl - Sercański Sekretariat na rzecz Nowej Ewangelizacji, to nowoczesne środowisko przepowiadania Dobrej Nowiny, z wykorzystaniem zarówno tradycyjnych metod głoszenia Słowa Bożego, jak i nowatorskich rozwiązań multimedialnych. Poprzez portal i radio Profeto dociera codziennie do tysięcy osób ze Słowem Bożym, rekolekcjami on-line, relacjami z wydarzeń ewangelizacyjnych i chrześcijańską muzyką. Dzięki działalności charytatywnej Fundacja pomaga osobom w trudnej sytuacji materialnej, wykluczonym społecznie czy pokrzywdzonym przemocą. Najnowszym dziełem Fundacji jest budowa specjalistycznego centrum pomocy „Archipelag – Wyspy Wolne od Przemocy”.

Źródło:
;