Imieniny: Gabriela, Anastazji

Wydarzenia: Dzień Niedźwiedzia Polarnego

Polska

Bp Jamrozek: Chrystusowi Królowi zawierzajmy w modlitwie siebie i naszą Ojczyznę

chrystus król fot. Episkopat.pl

Jezusowi Chrystusowi, naszemu Panu i Królowi, polecajmy w modlitwie naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych – zachęca bp Stanisław Jamrozek, delegat KEP ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa przed Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, która przypada 26 listopada br.

 

W niedzielę, 19 listopada, minie 7 lat od proklamacji Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana. W związku z tą rocznicą oraz Uroczystością Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata, bp Jamrozek zachęca do odnowienia jubileuszowego aktu oraz do włączenia się w 9-dniową nowennę poprzedzającą obchodzoną w ostatnią niedzielę roku liturgicznego uroczystość. „Zbliżająca się Uroczystość Chrystusa Króla jest zaproszeniem do odnowienia Jubileuszowego Aktu w naszych świątyniach. Niech będzie to poprzedzone Nowenną do Chrystusa Króla, rozpoczynającą się 17 listopada” – zachęca Delegat KEP ds. Ruchów, Grup, Wspólnot i Stowarzyszeń Intronizacji Jezusa Chrystusa.

Nowenna zakończy się w sobotę, 25 listopada, a jej tekst – jak przypomina bp Jamrozek – można znaleźć m.in. w modlitewniku „Króluj nam, Chryste!”, który otrzymały wszystkie polskie parafie. „Jezusowi Chrystusowi, naszemu Panu i Królowi, polecajmy w modlitwie naszą Ojczyznę, nasze rodziny i nas samych” – dodaje bp Jamrozek.

„Jubileuszowy Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana” został proklamowany w krakowskich Łagiewnikach, z udziałem Episkopatu Polski i Prezydenta RP, 19 listopada 2016 roku, w wigilię zakończenia Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia. Dzień później akt ten odmawiany był we wszystkich polskich kościołach podczas modlitwy przed Najświętszym Sakramentem.

Źródło:
;