Imieniny: Eryka, Feliksa, Jana

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Muzeów

Wspomnienia

Bp Oder: św. Jan Paweł II uczył nas miłości do Jezusa eucharystycznego

 fot. Grzegorz Gałązka

Dzisiaj, w dniu 103. urodzin św. Jana Pawła II, czwartkowej Mszy przy jego grobie przewodniczył biskup gliwicki Sławomir Oder – postulator w procesie beatyfikacyjnym i kanonizacyjnym Papieża Polaka. Była to jego pierwsza Eucharystia w Bazylice św. Piotra od kiedy został biskupem. Hierarcha powiedział Radiu Watykańskiemu, że modlił się w duchu wdzięczności za życie Karola Wojtyły, za wszystko, co wniósł do Kościoła powszechnego oraz to, czym ubogacił swoich rodaków. 

 

Biskup Oder zaznaczył, że św. Jan Paweł II uczył wszystkich miłości do Boga i Jezusa eucharystycznego. Dodał, że w przyszłym roku odbędzie się w diecezji gliwickiej Kongres Eucharystyczny. Tę inicjatywę również zawierzył dzisiaj wstawiennictwu św. Jana Pawła II.

„On bardzo umiłował Eucharystię. On właściwie Eucharystią żył i uczynił swoje życie, całe swoje życie życiem eucharystycznym. Chciałbym, aby patrząc na przykład tego życia kapłańskiego, chrześcijańskiego, w sercu każdego z nas zapłonęło pragnienie oglądania Boga, kontemplowania Jego oblicza zarówno w Eucharystii, jak i w tym ostatecznym spotkaniu. On mówił, że każde urodziny są dla chrześcijanina, dla Niego, kolejnym krokiem w drodze ku Niebu. Jestem o rok młodszy do nieba. Chciałbym, żeby to dzisiejsze przeżywanie Eucharystii przy grobie świętego Jana Pawła II, świętego eucharystycznego, było też okazją do tego, abyśmy w naszych sercach wzbudzili pragnienie świętości – podkreślił bp Oder. - Bo być w Kościele, być chrześcijaninem, to znaczy być powołanym do świętości. On nas tego uczył. Dlatego też, pomimo wszystkich kłopotów, trudności, przeciwności, znaków sprzeciwu, których doświadczamy, pragnąłbym, aby umacniała się nasza wiara i wzrastało nasze pragnienie spotkania z Bogiem w Jego chwale.“

Źródło:
;