Imieniny: Marka, Elzbiety

Wydarzenia: Dzień Ewakuacji

Komentarze

Bp Przybylski: Światowe Dni Młodzieży to dobry czas, żeby zastanowić się nad swoim powołaniem

młodzież fot. powolani.pl

Stoisko z materiałami powołaniowymi, specjalnie przygotowane filmy oraz zachęta do modlitwy o powołania to niektóre z inicjatyw, jakie przygotowało dla polskiej młodzieży uczestniczącej w Światowych Dniach Młodzieży w Lizbonie Krajowe Centrum Powołaniowe działające przy Delegacie Konferencji Episkopatu Polski ds. Powołań. Jak podkreśla bp Andrzej Przybylski, Światowe Dni Młodzieży to dobry czas, żeby zastanowić się nad swoim powołaniem.

 

„Światowe Dni Młodzieży przyczyniły się do podjęcia przez wielu młodych ludzi decyzji o pójściu drogą życia konsekrowanego i kapłańskiego. Wierzę mocno, że również spotkanie w Lizbonie pomoże młodym nie tylko w rozeznaniu powołania, ale doda im odwagi, aby poświęcić swoje życie w służbie Bogu i ludziom” – podkreśla bp Andrzej Przybylski, delegat KEP ds. powołań, który sam również będzie obecny na spotkaniu w Lizbonie. „Doświadczenie powszechności, młodości i entuzjazmu Kościoła jest jak żyzna ziemia dla wzrostu tych powołań” – dodaje.

W Modlitewniku Pielgrzyma uczestnicy Światowych Dni Młodzieży znajdą specjalne zaproszenie na stronę duszpasterstwa powołań www.powolani.pl oraz kody umożliwiające dotarcie do filmów o tej tematyce, w których znajdą m.in. rozmowy o powołaniu z kapłanami, siostrami zakonnymi i zakonnikami oraz do tekstu o tym, jak rozeznawać swoje powołanie.

Jedną z pierwszych prezentacji w Studio TV ŚDM, w ramach programu Polska Lizbona będzie rozmowa o powołaniu. Gościem tej audycji będzie m.in. bp Andrzej Przybylski, delegat KEP ds. powołań oraz ks. Michał Pabiańczyk, sekretarz Krajowej Rady Duszpasterstwa Powołań.

Na stadionie, gdzie spotykać się będą pielgrzymi z Polski, powstanie również specjalne stoisko, gdzie będzie można otrzymać informacje i materiały powołaniowe i porozmawiać z osobami konsekrowanymi, kapłanami i seminarzystami.

Duszpasterze Powołań z całej Polski zachęcają też wszystkie grupy uczestniczące w ŚDM, aby w ich modlitwach nie zabrakło intencji o powołania oraz do tego, aby podczas wspólnych spotkań i dzielenia się życiem i wiarą młodzi podjęli temat rozeznania i odpowiedzi na powołanie.

Źródło:
;