Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty

Wydarzenia: Dzień Praw Zwierząt,

Pod oknem

Bp Robert Chrząszcz do młodzieży: Nie możecie bać się świadczyć o Chrystusie

 fot. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej

Diecezjalne przygotowania do ŚDM w Lizbonie trwają, pozwalając młodzieży nie tylko na poznawanie kolejnych szczegółów organizacyjnych wyjazdu, lecz także na integrację oraz wspólną modlitwę. W poniedziałek 23 stycznia w Trzebini odbył się piąty „KRoK do Lizbony”.

 

Spotkanie rozpoczęło się od czuwania przy relikwiach bł. Carla Acutisa, patrona młodzieży, prowadzonego przez gospodarzy – grupę przygotowującą się do ŚDM w parafii św. Barbary w Trzebini. Po nim Mszę świętą w intencji pielgrzymów odprawił bp Robert Chrząszcz, a towarzyszyli mu duszpasterze młodzieży oraz księża koordynatorzy grup, które przybyły na spotkanie.

W homilii bp Robert odniósł się do nazwy cyklu spotkań „KRoK do Lizbony”, porównując życie do pielgrzymowania i mówiąc, że katolicy nie powinni stać w miejscu i powinni nieustannie weryfikować, czy ich małe, codzienne decyzje zbliżają do Zbawiciela. Powiedział: „Światu potrzeba takich młodych ludzi, jakim był Carlo. Nie możecie bać się świadczyć o Chrystusie, wręcz przeciwnie, na wszelkich gruntach powinni dawać o Nim świadectwo.” Wskazał także na to, że media mają dużą moc przekazu, więc swoją przynależność do Jezusa można wyrażać skutecznie także w sieci.

Po Mszy świętej, korzystając z gościnności Szkoły Podstawowej nr 4 im. Orła Białego, pielgrzymów czekała druga część spotkania. Jeden z wolontariuszy Duszpasterstwa Młodzieży, Marcel Gawron, opowiedział o swoim doświadczeniu Kościoła w Portugalii oraz przybliżył młodzieży kilka przydatnych faktów na temat geografii i kultury kraju, który jest gospodarzem najbliższych ŚDM. Na zakończenie spotkania podczas pracy w grupach młodzież opracowywała swoje propozycje pakietu krakowskiego, który otrzymają pielgrzymi naszej archidiecezji.

ŚDM coraz bliżej! Kolejny KRoK odbędzie się 23 lutego w parafii św. Teresy w Rabce-Zdroju, a chętnych na wyjazd, którzy jeszcze nie mają swojej grupy, zapraszamy do kontaktu pod adresem: wyjazd@sdm.diecezja.pl.

Źródło:
;