Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Wydarzenia:

Pod oknem

spotkanie młodzi i miłosierdzie fot. Projekt M&M

Za dwa tygodnie na TAURON Arenie Kraków odbędzie się wydarzenie o nazwie Projekt M&M2. Jego adresatami są uczniowie szkół gimnazjalnych i średnich. Inicjatorem spotkania jest biskup Grzegorz Ryś - dlaczego zaprasza młodych?

 

Przez dwa dni - 28 i 29 marca krakowska hala zmieni się w przestrzeń spotkania kościoła z młodymi ludźmi. Już po raz drugi w wielkim poście na TAURON Arenę Kraków młodzież zaprasza biskup Grzegorz Ryś. Hasło przygotowywanego spotkania brzmi: “Ja cię nie potępiam”.

- Stawiamy się w doświadczeniu wiary przede wszystkim w odniesieniu do prawa, do przepisów, do nakazów, zakazów. A tymczasem w samym środku doświadczenia wiary jest spotkanie z Jezusem, który jest naszym Panem i Zbawicielem, i jest Miłosierdziem. Jest tym, który mówi: “Ja Cię nie potępiam”. To nie jest coś, o czym trzeba wiedzieć, czego trzeba się nauczyć, tylko to jest coś, co trzeba przeżyć i czego trzeba doświadczyć - mówi w zaproszeniu skierowanym do uczniów biskup.

W czasie spotkania będzie czas na oglądanie przedstawień, słuchanie oraz aktywny udział młodych ludzi. Gośćmi obok biskupa będą mim - Ireneusz Krosny oraz raper TAU. Każdy z nich przygotowuje swój występ specjalnie dla krakowskiej młodzieży.

Zapisy na Projekt M&M2 ciągle jeszcze trwają, ale ich liczba jest ograniczona a i ilość wolnych miejsc szybko się kurczy - informują organizatorzy spotkania. Rezerwacja biletów odbywa się przez stronę internetową: http://mlodziimilosierdzie.pl

Projekt M&M2 jest kontynuacją zeszłorocznego wydarzenia, które zgromadziło łącznie ponad 18 tysięcy młodych ludzi. Pierwsza odsłona M&M przygotowana była jako oficjalne obchody nadzwyczajnego roku jubileuszowego dla młodych ludzi z miasta Krakowa. Głównym organizatorem wydarzenia jest Archidiecezja Krakowska.

Oceń treść:
;