Imieniny: Gerwazego, Protazego

Wydarzenia: Światowy Dzień Anemii

Pod oknem

Bp Ryś zaprasza na cykl spotkań "ŚDM. Jesteśmy razem"

- Nie chcemy zrobić jednego czy dwóch spotkań po Światowych Dniach Młodzieży typu powspominajmy i pooglądajmy zdjęcia, tylko chcemy faktycznie pomnażać to dobro, które otrzymaliśmy od Pana Boga – mówi o idei spotkań „ŚDM. Jesteśmy razem” bp Grzegorz Ryś. Najbliższe pod hasłem „Are you ready? YES” już 28 października w Tauron Arenie.

 

- Tylko ten, co pomnaża talenty je zachowuje – przywołał przypowieść o talentach biskup Ryś. - Jak nie zaczniemy pomnażać tego, co się działo w czasie Światowych Dni Młodzieży, to za chwilę będzie nam się wydawać, że to było, a to jest zmarnowanie Bożej łaski – podkreślił. Mówiąc o przebiegu spotkania, wskazał na potrzebę nazwania tego, co przeżyliśmy. - W czasie ŚDM każdy z nas przeżył co innego. Ważne, żeby przeczytać to, co się wydarzyło. Dość często młodzi ludzie wskazują na doświadczenie powszechnego Kościoła. Każdy ma swoje doświadczenie tych dni i teraz chcemy najpierw je zebrać, żeby wiedzieć co tu się stało. Jak je zbierzemy, będziemy wiedzieć co pomnażać. Czyli rozeznanie jest pierwszym etapem – mówił. Dlatego podczas spotkania w Tauron Arenie będą świadectwa i podsumowanie ankietz dwoma pytaniami: Co powiedział Ci Papież Franciszek podczas ŚDM? oraz Co zamierzasz z tym zrobić?   

Na jedną z nich odpowiedział Michał Kłosowski z Komitetu Organizacyjnego ŚDM. - Papież Franciszek powiedział mi, żeby się nie bać, założyć buty i iść. Co z tym robić? Pomagam organizować różne inicjatywy, staram się dzielić tym, co papież nam przekazał, przybliżać jego postać poprzez moje publikacje. Mam być odważny w szerzeniu wiary, starając się wykorzystywać swoje talenty – podkreśla.

- Bilety na spotkanie będą rozdawane za darmo przy wejściu – poinformował organizator wydarzenia, Antoni Tompolski z Sekretariatu ds. Nowej Ewangelizacji Archidiecezji Krakowskiej. Podkreślił, że spotkanie będzie atrakcyjne pod względem wizualnym i muzycznym. Rejestrować można się przez stronę interetową: http://www.krakow2016.com/rejestracja-na-sdm-jestesmy-razem2.

Pierwsze wydarzenie z cyklu “ŚDM. Jesteśmy razem” 28 października. Kolejne już w listopadzie. 13 listopada 2016 o godz. 17.00 również w Tauron Arenie będzie miał miejsce transmitowany na żywo przez program pierwszy Telewizji Polskiej (TVP 1) koncert „Bóg liczy na Ciebie!”. A 26 listopada 2016 o godz. 16.30 w Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Łagiewnikach początek nowego cyklu rekolekcji „Ogień dla nas i całego świata”. Tym razem poświęcone będą siedmiu darom Ducha Świętego. - Mamy takie przeczucie, że powinniśmy rozmawiać o darach Ducha Św. Także dlatego, że wtedy możemy zaprosić młodzież, która przygotowuje się do bierzmowania. Oni potrzebują nie tylko katechezy, ale doświadczenia wiary, doświadczeni tego kim jest Duch Święty – podsumował biskup Ryś.

 

Plan spotkania Are You ready? YES!

17 - 17:15 – otwarcie spotkania, powitanie Gości, między innymi JE ks. Kardynała Dziwisza.

17:15 - 17:45 – koncert niemaGotu

17:45 - 18:10 – odczytanie wybranych wypowiedzi z ankiet rozesłanych do uczestników ŚDM z pytaniami: Co osobiście usłyszałeś od Papieża? Co teraz zamierzasz z tym zrobić?

18:10 – 18:20 – muzyka i wspólny śpiew – Hubert Kowalski

18:20 – 18:45 – świadectwa uczestników ŚDM (przeplatane śpiewem)

18:40 – 18:45 – muzyka i wspólny śpiew – Hubert Kowalski

18:45 - 19:00 – ks. profesor Robert Woźniak, Co się wydarzyło podczas ŚDM?

19:00 – 19:10 – dynamika, taniec z flagami

19:10 - 19:30 – podsumowanie: JE ks. Kard. S. Dziwisz i bp Grzegorz Ryś

19:30 - 20:00 – przerwa, przygotowanie do Eucharystii

20:15 – 20:30 - Muzyka i śpiew wprowadzający w Eucharystię – Hubert Kowalski

20:00 - 21:30 Eucharystia z uwielbieniem, Przewodniczy bp Grzegorz Ryś, oprawa muzyczna – Hubert Kowalski z zespołem.

21:30 zakończenie

Źródło:
;