Imieniny: Joanny, Zuzanny

Wydarzenia: Dzień modlitw za Kościół w Chinach

Polska

Bp Ryś: wpuście łaskę do waszych serc!

 fot. Piotr Tumidajski

Modlitwa w intencji ŚDM, przejście przez Bramę Miłosierdzia, procesja światła przez miasto - to niektóre punkty spotkania Jezus na lodowisku, które odbyło 11 czerwca w Nowym Targu na terenie Miejskiej Hali Lodowej.

 

 

Centralnym momentem modlitewnym spotkania był Eucharystia sprawowana przez bpa Grzegorza Rysia. On też wprowadził wszystkich w modlitwę o wylanie Ducha Świętego za wstawiennictwem Matki Bożej Ludźmierskiej i św. Jana Pawła II na Podhale, Światowe Dni Młodzieży, oraz całą Polskę.

- Jezus widzi w nasz grzesznika rozgrzeszonego. Skąd On wie, że przewinienia zostały darowane i że dług jest spłacony? Bo On sam go spłacił - mówił bp Grzegorz Ryś. - Zastanawiam się, dlaczego człowiek jest odporny na wybaczenie. Łaska Boga nie przedostaje się bowiem do serca. Proszę was, wypuście ją do waszych wnętrz, do waszych serc! - podkreślił hierarcha. Zaapelował także o modlitwę za więźniów, którym udzielił w krakowskim więzieniu sakramentu bierzmowania.

Na nowotarskim lodowisku był także paulin o. Augustyn Pelanowski. - Życie wieczne jest już tutaj, nie możesz go szukać po śmierci, bo go nie znajdziesz. Każda minuta jest decydująca - mówił zakonnik. - Jezus zszedł już do głębin naszych grzechów. Co czuł? Jedno jest pewne, że człowiek nie może tak nisko upaść, żeby Chrystus był jeszcze niżej. Jezus schodzi w najgłębsze nasze grzeszne głębiny - podkreślił paulin.

Jezus na lodowisku to spotkanie modlitewne, które już po raz trzeci odbywało się na Miejskiej Hali Lodowej w Nowym Targu. Cechą charakterystyczną tego wydarzenia jest harmonijne połączenie najbardziej tradycyjnych form modlitwy i pobożności, typowej dla Podhala, jak obecność figury Matki Bożej Ludźmierskiej, z modlitwą charyzmatyczną, o której animację zatroszczyli się członkowie Odnowy w Duchu świętym Archidiecezji Krakowskiej i goście z Rzymu.

Diakonia muzyczna Marii Krawczyk-Ziółkowskiej, oprócz animacji muzycznej spotkania modliła się wraz z wiernymi słynną Koronką do Bożego Miłosierdzia w wydaniu symfonicznym, której prapremiera odbyła się w kwietniu 2016 r. w sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach.

Chętni i potrzebujący mogli skorzystać z posługi modlitwy wstawienniczej, o którą zatroszczyli się posługujący tym mandatem członkowie wspólnot Odnowy. Ubrani byli w specjalne pomarańczowe kamizelki. Była też możliwość skorzystania z sakramentu pojednania. Nie brakło także stoisk z różnymi wydawnictwami. Dzieci mogły zaś spędzić czas w strefie malucha.

Uczestnicy spotkania, niosąc ponad tysiąc świec w białym i czerwonym kolorze, na zakończenie przeszli w procesji światła przez miasto do kościoła św. Katarzyny i Najświętszego Serca Pana Jezusa. W tej ostatniej świątyni przeszli przez Bramę Miłosierdzia. W procesji uczestniczył także bp Grzegorz Ryś.

Głównym organizatorem trzeciej już edycji Lodowiska była parafia św. Katarzyny w Nowym Targu i tamtejsza Wspólnota Odnowy w Duchu Świętym. Patronat honorowy nad inicjatywą objął bp Grzegorz Ryś. W organizację i animację spotkania są zaangażowane były wspólnoty Kościoła lokalnego i Odnowy w Duchu Świętym z całej Małopolski, wraz z liczną delegacją Wspólnoty Maryja Katolickiej Odnowy Charyzmatycznej z Rzymu, która tegoroczny udział w Lodowisku traktuje jako pielgrzymkę wdzięczności za 40 lat istnienia.

Współorganizatorem wydarzenia był nowotarski Urząd Miasta na czele z burmistrzem Grzegorzem Watychą. - Dopomogli nam także liczni sponsorzy oraz Odnowa w Duchu Świętym Archidiecezji Krakowskiej - mówi Wojciech Pawlikowski, lider nowotarskiej wspólnoty "Droga Światła", która działa przy parafii św. Katarzyny w Nowym Targu. - Szacujemy, że w spotkaniu wzięło udział blisko 1500 osób - cieszy się W. Pawlikowski.

;