Imieniny: Jaromira, Justa, Justyny

Wydarzenia: Światowy Dzień Raka Krwi

Rodzina

Broszury edukacyjne dla rodziców dzieci i młodzieży

broszury fot. Episkopat.pl

Pół miliona egzemplarzy praktycznego poradnika dla rodziców, którym przyszło wychowywać dzieci w dobie uzależnień od smartfonów i internetu trafiło do polskich diecezji i parafii. Bezpłatne broszury mają pomóc w mądrym towarzyszeniu dzieciom i nastolatkom fascynującym się wirtualnym światem.

 

Materiały edukacyjne dla rodziców zostały przygotowane przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii z Poznania i mają być wsparciem dla rodziców w procesie wychowania. Ma to być praktyczny poradnik pomagający odnaleźć się rodzicom m.in. w sytuacjach, gdy ich dzieci uzależniają się od internetu a także w prowadzeniu rozmów na temat cielesności i seksualności jako darów Boga.

Jak podkreśla Bogna Białecka, prezes Fundacji i autorka broszur, dzieci i nastolatkowie potrzebują pomocy rodziców, chociażby jeśli chodzi o kontrolę korzystania ze smartfonów czy internetu.

Na materiały dla rodziców składają się trzy zeszyty: „Dzieci w wirtualnej sieci”, „Nastolatki w wirtualnym tunelu” oraz „Jak rozmawiać z dzieckiem o seksualności”. Pierwszy z nich wydany został także w języku ukraińskim.

Broszury trafiły już do polskich diecezji i parafii. W marcu br. zostały też przekazane przez Przewodniczącego Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego Ojcu Świętemu Franciszkowi, jako propozycja na Światowe Spotkanie Rodzin. Trafiły też do Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia.

Światowe Spotkanie Rodzin odbędzie się w Rzymie, w dniach 22-26 czerwca 2022 roku, w łączności z obchodami w polskich diecezjach i parafiach. Spotkanie to będzie zwieńczeniem trwającego Roku Rodziny.

Źródło:
;