Imieniny: Bazylego, Elwiry, Michala

Wydarzenia: Światowy Dzień Krwiodawstwa

Życie

Całodobowe czuwanie modlitewne w obronie życia

 fot. Krzysztof Petela

W sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach trwa całodobowe czuwanie modlitewne z nocną adoracją Najświętszego Sakramentu w intencji korzystnego dla dzieci nienarodzonych orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej.

 

Organizowana przez Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka Nowenna Życia zakończy się całodobowym czuwaniem z 21 na 22 października w sanktuarium św. Jana Pawła II w Krakowie na Białych Morzach. 

Czuwanie rozpoczęło się w środę o godz. 8.00 Mszą św. sprawowaną w intencji sędziów Trybunału. Po Mszy św. zainicjowane zostało 24-godzinne czuwanie modlitewne z nocną adoracją Najświętszego Sakramentu. Całonocna adoracja w ciszy zakończy się 22 października Mszą św. celebrowaną o godz. 8.00. Po Eucharystii przewidziano wspólną modlitwę przed ołtarzem relikwii litanią do św. Jana Pawła II.

– Ufamy, że tak wyjątkowo przeżywane w tym roku liturgiczne wspomnienia św. Jana Pawła II przyniesie błogosławione owoce dla przyszłości nienarodzonych Polaków i ich rodzin – zwraca uwagę Polskie Stowarzyszenie Obrońców Życia Człowieka.

Nowenna Życia za wstawiennictwem św. Jana Pawła II w intencji korzystnego dla dzieci nienarodzonych orzeczenia Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji eugenicznej trwa od 13 października.

Oceń treść:
;