Imieniny: Zenona, Honoraty, Franciszki

Wydarzenia:

Caritas Polska rozpoczyna kampanię "Kromka Chleba"

 fot. Fotolia.com

Bez chleba nie da się żyć, o chlebie myślą ci, którzy nie mają co jeść, za chlebem wyjeżdżają szukający lepszego jutra - przekonuje Caritas Polska, która rozpoczyna kampanię "Kromka Chleba” - jej celem jest zbiórka środków na dożywianie osób ubogich.

 

Jak poinformował PAP w piątek rzecznik prasowy Caritas Paweł Kęska, między 10 września a 2 października na ulicach siedmiu polskich miast wolontariusze Caritas będą zbierać środki na wsparcie osób najuboższych, będą również informować o licznych działaniach na ich rzecz. "Symbolem pomocy ubogim będzie chleb, którym wolontariusze Caritas będą się dzielić z przechodniami" - dodał.

"Bez chleba nie da się żyć. To o chlebie myślą ci, którzy nie mają co jeść. To za chlebem wyjeżdżają szukający lepszego jutra. W końcu, dzielenie się chlebem jest znakiem pokoju i jedności, których tak bardzo potrzebujemy. Pamiętajmy o naszych braciach, którzy zmagają się z ubóstwem" – powiedział dyrektor Caritas Polska ks. Marian Subocz.

Jak poinformował Kęska, środki przekazane przez Polaków na akcję "Kromka Chleba" przekazywane są na najlepszy w Polsce, realizowany przez Caritas diecezjalną, projekt zapobiegający ubóstwu. W tym roku jest to projekt "Spiżarnia Caritas" polegający na stałej pomocy dla 50 osób ubogich realizowany przez Caritas Gdańską we współpracy z punktami sprzedaży żywności.

Akcję można wesprzeć przez SMS z hasłem KROMKA wysłany na numer 72052 (koszt to 2,46 zł z VAT) oraz przez wpłatę na konto Caritas: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem KROMKA CHLEBA.

Szczegółowe informacje o akcji znajdują się na stronie www.kromka.caritas.pl.

Caritas diecezjalne w Polsce prowadzą 69 ośrodków pomocy dla osób bezdomnych, 91 jadłodajni dla ubogich, 31 domów pomocy społecznej, 32 ośrodki dla matek z dziećmi oraz 180 świetlic socjoterapeutycznych. W całej Polsce działa blisko 5000 Parafialnych Zespołów Caritas zajmujących się w większości troską o osoby ubogie.

Jak informuje Caritas, według danych GUS z 2015 roku 2,5 mln osób w Polsce żyło w ubóstwie głębokim, a blisko 6 mln w ubóstwie relatywnym. Z głębokim ubóstwem związane jest często niedożywienie, które w sposób szczególny dotyka dzieci znajdujące się w procesie rozwoju.

;