Imieniny: Anety, Bogdana, Jadwigi

Wydarzenia:

Solidarność

Caritas Polska ruszyła z kolejną pomocą dla Strefy Gazy

strefa gazy fot. Materiały prasowe Caritas Polska

Prawie 1,5 miliona złotych trafi do mieszkańców Strefy Gazy. Pieniądze będą przekazane w trzech formach pomocy: gotówkowej, psychospołecznej oraz podstawowej opieki medycznej. 

 

Wsparcie w formie gotówki trafi do 1000 rodzin. Każda z nich otrzyma jednorazową zapomogę, w wysokości 860 zł. 2000 mieszkańców Strefy Gazy będzie mogło liczyć też na podstawową opiekę medyczną. Polegać będzie na co najmniej jednej konsultacji lekarskiej. 200 osób w różnym wieku będzie uczestniczyć w co najmniej 20 sesjach grupowych poprawiając w wyniku sesji swój stan psychiczny. Projekt jest realizowany od 1 lipca do końca 2024 roku i jest współfinansowany w ramach polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP. „Cieszymy się, że dzięki wsparciu Ministerstwa Spraw Zagranicznych możemy dalej nieść pomoc mieszkańcom Strefy Gazy. Nie byłoby to możliwe bez naszego partnera – Caritas Jerozolima” – mówi Ireneusz Krause, zastępca dyrektora Caritas Polska.

Z uwagi na miejsce i okoliczności projekt będzie realizowany z zachowaniem wszelkich możliwych standardów bezpieczeństwa.

Caritas Polska niesie stałą pomoc w Strefie Gazy od 2020 roku w ramach programu Rodzina Rodzinie. Dzięki darczyńcom w tym czasie do potrzebujących rodzin trafiło ponad 4 mln zł.

Jak można pomóc w Strefie Gazy? Dokonując wpłat:

  • na stronie https://caritas.pl/gaza/
  • lub robiąc przelew BLIK na telefon o treści GAZA przesłany pod numer +48 668 070 000
Źródło:
;