Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza

Wydarzenia:

Solidarność

Caritas Polska z pomocą poszkodowanym przez wichury

W odpowiedzi na potrzeby osób poszkodowanych przez wichury, które w ostatnich dniach nawiedziły południową Polskę, Caritas Polska ogłosiła zbiórkę na ten cel.

 

Pod naporem silnego wiatru łamały się drzewa, blokując drogi, uszkodzone są także trakcje kolejowe. Wiatr zrywał dachy z budynków mieszkalnych. Ogromne straty odnieśli mieszkańcy Międzylesia w diecezji świdnickiej. W prawie 50 domostwach wichura zerwała dachy.

Caritas Diecezji Świdnickiej przekazała już pierwszą pomoc w postaci artykułów spożywczych dla poszkodowanych rodzin. Z kolei Caritas Polska sfinansuje wyjazd na kolonie letnie dla ok. 30 dzieci z rodzin poszkodowanych przez wichury. Pierwsze wyjazdy odbędą się już pod koniec lipca. Koszt wyjazdu jednego dziecka to ok. 1200 zł.

- Zwracam się z gorącym apelem do wszystkich ludzi dobrej woli, aby w duchu solidarności pomogli tym, którzy zostali poszkodowani. Nie zostawiajmy ich samych z ogromnymi problemami – apeluje o. Hubert Matusiewicz, zastępca dyrektora Caritas Polska.

Gwałtowne burze, którym towarzyszyły wichury i ulewy, przeszły w ostatnich dniach nad Polską. Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi nawałnicami.

Poszkodowanych przez nawałnice można wspomóc wysyłając sms o treści WICHURA pod nr 72052, koszt 2,46 z vat lub wpłacając środki na konto Caritas PL 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384 z dopiskiem WICHURA.

Źródło:
;