Imieniny: Joanny, Zuzanny

Wydarzenia: Dzień modlitw za Kościół w Chinach

Kulturalnie

Ceniony altowiolista zagra dla bezdomnych

 fot. Materiały prasowe

Kto twierdzi, że osoby bezdomne nie mają wiele wspólnego ze sztuką, naprawdę bardzo się myli. W Dziele Pomocy św. Ojca Pio działa nie tylko klub filmowy, ale również odbywają się koncerty wybitnych artystów. 27 sierpnia, o godzinie 14.30, dla podopiecznych Dzieła zagra ceniony altowiolista Avri Levitan oraz młodzi muzycy, uczestniczący w międzynarodowym projekcie Musethica.

 

Musethica zrzesza młodych zdolnych artystów, którzy szkolą się pod okiem wybitnych muzyków i wraz z nimi występują w różnych niekonwencjonalnych „salach koncertowych”: szpitalach, przedszkolach, schroniskach dla osób bezdomnych itp. Młodzi artyści mogą dzięki temu oswoić się ze sceną, a zarazem docierają z muzyką do tych, którzy nie są w stanie pójść do filharmonii czy opery.

– Osoby, które szukają pomocy w Dziele to często ludzie pełni pasji. Chcą od życia czegoś więcej niż tylko zapewnienia podstawowych potrzeb. Mają swoje zainteresowania i u nas mogą je rozwijać. To właśnie z inicjatywy samych podopiecznych powstał klub filmowy „Loretanin”. Jesteśmy pewni, że występ kwintetu smyczkowego również zostanie przyjęty z dużym entuzjazmem. Cieszymy się, że właśnie do nas Musethica zwróciła się z propozycją koncertu – mówią pracownicy Dzieła.

Odwiedzający Dzieło dowiedzieli się o wydarzeniu z plakatów, które zawisły w budynkach organizacji przy ul. Loretańskiej i ul. Smoleńsk. Każdy zainteresowany koncertem musiał zaopatrzyć się w bezpłatny bilety, by cieszyć się muzyką Beethovena i Mozarta na najwyższym światowym poziomie.

;