Imieniny: Pauliny, Tomasza, Jana

Wydarzenia: Dzień Kultury Fizycznej

Kulturalnie

Charytatywny Koncert Wielkanocny akcji Rodacy – Bohaterom

W całej Polsce po raz kolejny trwa wielkanocna edycja akcji Rodacy – Bohaterom. Organizują ją m.in. studenci z Akademii Ignatianum w Krakowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Odra –Niemen.

 

Podczas trwającej edycji Akcji zbierana jest głównie chemia gospodarcza, ale też fundusze przeznaczone na wsparcie polskich Kombatantów na Kresach oraz polskie środowiska dbające o polską tożsamość. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.rodacybohaterom.pl

W ramach wielkanocnej edycji Akcji, Akademia Ignatianum w Krakowie organizuje charytatywny Koncert Wielkanocny, który odbędzie się 19 kwietnia 2015 roku o godz. 19.00 w Bazylice Najświętszego Serca Pana Jezusa oo. Jezuitów w Krakowie przy ul. Kopernika 26. Wystąpi Chór i Orkiestra Kameralna Bazyliki OO. Cystersów w Mogile pod dyrekcją Stanisława Kowalczyka. Koncert będzie połączony z programem artystycznym „Człowiek jest drogą Kościoła” w wykonaniu Piotra Piechy – aktora Teatru Ludowego w Krakowie. Podczas koncertu odbędzie się kwesta na rzecz polskich Kombatantów na Kresach.

Patronat honorowy nad akcją objął ks. prof. Ign. dr hab. Józef Bremer SJ - Rektor Akademii Ignatianum w Krakowie. Portal franciszkanska3.pl jest patronem medialnym koncertu.

Źródło:
;