Imieniny: Tekli, Boguslawa, Linusa

Wydarzenia: Dzień Spadającego Liścia

Pod oknem

Chochołów: Międzynarodowy Dzień Dziecka

arcybiskup błogosławi dziecko fot. Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej

W Międzynarodowym Dniu Dziecka abp Marek Jędraszewski w Chochołowie przewodniczył Mszy św. w intencji dzieci i młodych talentów z programu Projekt na medal. Odnosząc się do rywalizacji sportowej metropolita krakowski zachęcał najmłodszych do podejmowania wysiłku, który może zaowocować sukcesami.

 

– My młodzi chcemy być solą tej ziemi i światłością świata. Mamy świadomość, że przyszłość świata i Kościoła należy do młodych pokoleń – mówili przedstawiciele dzieci i młodzieży na początku Mszy św. prosząc arcybiskupa, aby „wlał w ich serca ducha wiary, mądrości, męstwa, by odważnie kroczyli ścieżkami, które wskazuje im Jezus”.

Na początku homilii abp Marek Jędraszewski zwrócił uwagę, że dzisiejsze święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana obchodzone jest w Kościele od 10 lat z ustanowienia papieża Benedykta XVI. Zaznaczył, że nie byłoby Eucharystii bez ofiary, którą Chrystus złożył z Siebie Swojemu Ojcu. Dzięki tej przebłagalnej ofierze pojednał całą ludzkość z Ojcem. – Dzięki Jego ofierze staliśmy się Bożymi dziećmi – mówił metropolita krakowski dodając, że pragnieniem Jezusa było to, aby owoce Jego ofiary w postaci Komunii świętej były nieustannie odnawiane podczas każdej Mszy św. 

Arcybiskup zaznaczył, że dzisiejsza uroczystość wskazuje na początki sakramentu kapłaństwa. Modlił się za wszystkich kapłanów, aby byli wierni przyrzeczeniom składanym w dniu święceń. – Dziękujemy też Panu Bogu, że pozostał pośród nas dając się nam nieustannie w Przenajświętszej Eucharystii – mówił metropolita. 

Nawiązując do obchodzonego dziś Międzynarodowego Dnia Dziecka zauważył, że Jezus szczególnie kochał dzieci. Zwrócił się do najmłodszych, aby byli wierni Panu Jezusowi i Go kochali.

Po Mszy św. otwarto zawody sportowe na skoczniach w Chochołowie. Odnosząc się do rywalizacji sportowej arcybiskup zachęcał dzieci i młodzież do podejmowania wysiłku, który może zaowocować sukcesami. – Niech wśród was powstaje wielki zastęp mistrzów Polski – życzył metropolita. 

Źródło:
;