Imieniny: Hieronima, Sebastiana, Ireny

Wydarzenia: Święto Słuzby Więziennej

Pod oknem

 fot. Piotr Tumidajski

W najbliższą sobotę 19 grudnia o godz. 16:00 już po raz dziewiąty odbędzie się uroczystość zapalenia światełek na Choince pod Oknem Papieskim. Tegoroczna edycja odbędzie się na dziedzińcu Domu Arcybiskupów Krakowskich przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie.

 

W tym roku zmieni się nieco formuła „Choinki pod Oknem Papieskim". Dotychczas drzewo iglaste, świerk lub jodła, było przywożone przez leśników, parafie lub inne organizacje i osadzane przed oknem papieskim przy ul. Franciszkańskiej 3 w Krakowie. Choinkę przystrajano, a następnie przed świętami Bożego Narodzenia, podczas specjalnej uroczystości i w asyście dzieci, ks. kardynał Stanisław Dziwisz zapalał na niej światełka i składał życzenia świąteczne. Wydarzenie miało świąteczną oprawę. Przybywał św. Mikołaj ze swoim orszakiem aniołów, harcerze przekazywali Betlejemskie Światło Pokoju, dzieci otrzymywały prezenty, na scenie panowała atmosfera świątecznego oczekiwania.

 

W uroczystości zapalenia światełek na Choince Pod Oknem Papieskim wezmą udział dzieci z domów dziecka, świetlic środowiskowo-wychowawczych, krakowskie rodziny oraz wielu turystów.

Źródło:
;