Imieniny: Jerzego, Wojciecha

Wydarzenia: Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich

Prasa

Chrześcijanin idzie do pracy

miesięcznik w drodze wrzesień fot. W drodze 9/2017

W najnowszym numerze dominikańskiego miesięcznika „W drodze” o pracy, wspólnej modlitwie i niesieniu pomocy na krańce świata.

 

Co to znaczy być chrześcijaninem w pracy? – zastanawiają się autorzy wrześniowego numeru. Czy z naszą wiarą powinniśmy się ukrywać, bo to prywatna sprawa każdego z nas, czy też przeciwnie – dumni z przynależności do Jezusa mamy obowiązek dawania świadectwa? A może nasza wiara powinna się przejawiać przede wszystkim w tym, że pracujemy uczciwie, rzetelnie, że się nie spóźniamy do pracy, nie tracimy czasu na plotkowanie i przeglądanie facebooka? Pisze o tym między innymi Paulina Mazur, która nie ukrywa, że bycie chrześcijaninem w pracy nie jest wcale takie łatwe – często jesteśmy przecież narażeni na drwiny, kpiny i ośmieszanie przez innych.

O odpowiedzialności za podjętą pracę o raz o tym jak odróżnić pracoholizm od spełnienia mówi ks. Dariusz Larus, a psychoterapeuta Jacek Masłowski radzi mężczyznom jak mają się odnaleźć w korporacyjnej rzeczywistości i dlaczego praca zajmuje tak ważne miejsce w ich życiu. Dział domyka przenikliwa rozmowa z dominikaninem Maciejem Ziębą OP o tym, czy musimy płacić podatki oraz do jakiego stopnia Kościół może się wypowiadać w kwestiach ekonomii.

W drugiej części numeru znajdziemy trzy teksty poświęcone modlitwie wspólnej. Dominikan Cyprian Klahs komentuje ewangeliczny werset „Jeśli dwaj z was na ziemi zgodnie o coś prosić będą, to wszystkiego użyczy im mój Ojciec, który jest w niebie”. Krzysztof Popławski OP opowiada o wartości modlitwy brewiarzowej i nie ukrywa, że niektórzy zakonnicy przeżywają kryzys wspólnej modlitwy. Z kolei Małgorzata Mazur, świecka dominikanka podpowiada, w jaki sposób modlić się razem nawet wtedy, gdy nie można się fizycznie spotkać.

We wrześniowym numerze przeczytamy również rozmowę z poznańskim stomatologiem Bartoszem Niedziółką, który leczy zęby dzieciom w Indiach, oraz tekst trzech kleryków dominikańskich, którzy uczyli języka angielskiego w obozie dla uchodźców w irackim Kurdystanie.

W cyklu o początkach chrześcijaństwa biblista Michał Wilk opowiada o tym, jak powstawał Nowy Testament, a Szymon Hołownia pisze o niebie dla zwierząt. Ponadto jak zawsze recenzje, felietony i dominikańskie komentarze do niedzielnych czytań.

Miesięcznik „W drodze” można nabyć w wersji papierowej w klasztorach dominikańskich i salonach prasowych, natomiast w wersji elektronicznej m.in. w Kindle Store czy i Tunes.

Oceń treść:
Źródło:
;