Imieniny: Marcina, Ambrożego, Teodora

Wydarzenia: Międzynarodowy Dzień Lotnictwa Cywilnego

Z Bogiem

Chrześcijański trening uważności online, czyli Godfulness

 fot. Fotolia.com

Godfulness to jezuicka propozycja dla tych, którzy pragną doświadczyć siebie, swojego życia i modlitwy w sposób bardziej świadomy i głębszy. Na ten chrześcijański trening uważności online zapraszają Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury wraz ze Szkołą Kontaktu z Bogiem.

Wydarzenie rozpocznie się 25 listopada i potrwa 4 tygodnie do 23 grudnia. Jego adresatami są wszyscy, którzy pragną spotkać się bliżej ze sobą i Panem Bogiem.

„Możesz zostać tu, gdzie jesteś. Spotkasz się z Bogiem i ze sobą samym. Może zaczniesz dostrzegać więcej szczegółów wokół. Może trochę zwolnisz. A może doświadczysz, jak to jest ucieszyć się modlitwą bez napięcia, bez słów, bez poczucia trudu. Może się wiele wydarzyć. Ruszasz z nami w podróż? Bądź Godfulness!” - namawiają organizatorzy.

Godfulness poprowadzą dr Monika Guzewicz (psycholog i psychoterapeuta), ks. Krzysztof Dzieńkowski SJ (szkolakontaktu.pl) oraz o. Michał Masłowski SJ.

- Najpierw pani psycholog wyjaśni, jak korzystać w pełni ze swoich zmysłów. Później pochylimy się nad tym, co zrobić ze zdobytą wiedzą w kontekście wiary. Sprawa jest prosta. Jeśli nie jestem w stanie w swojej codzienności usiąść i wypić spokojnie herbaty, to nie będę umiał również usiąść i poświęcić w pełni Bogu realnie chwil mojej modlitwy. Takiej duchowej uważności chcemy właśnie nauczyć - opisuje ks. Dzieńkowski.

Każdy trening będzie się składał z filmu wprowadzającego, który będzie udostępniany co środę, materiałów ułatwiających prowadzenie własnych notatek, zaproszenia do pochylenia się nad Ewangelią z danego dnia, spotkania online w grupie dzielenia, możliwości zadawania pytań poprzez Instagram lub Facebook, a dla osób chętnych – również z niedzielnej medytacji.

„Pojęcie uważności jest dziś często spotykane, również pod postacią mindfulnessu lub innych form świadomego bycia tu i teraz. Nasza propozycja ma charakter treningu uważności z uwzględnieniem wartości chrześcijańskich oraz stworzeniem przestrzeni na indywidualną modlitwę” - tłumaczą organizatorzy.

Na szkolenie można się zapisać do 24 listopada. Za udział w wydarzeniu organizatorzy proszą o dowolną ofiarę. Szczegółowe informacje o treningu dostępne są pod adresem www.eccc.pl.

Europejskie Centrum Komunikacji i Kultury (ECCC) jest miejscem, w którym zespół jezuitów i współpracowników, w trosce o całościowy rozwój człowieka, oferuje rekolekcje, sesje formacyjne, szkolenia, konferencje, a także wydarzenia kulturalne.

Oceń treść:
Źródło:
;