Imieniny: Heleny, Wieslawy, Ryty

Wydarzenia: Dzień Praw Zwierząt,

Film

 fot. Materiały prasowe

Dziś na ekrany polskich kin wchodzi hiszpański film „Cierń Boga” w reż. Óscara Parra de Carrizosa.

 

„Cierń Boga” to pierwszy film, który relacjonuje ostatnie trzy lata życia Jezusa Chrystusa, widziane oczami Apostołów. Jezus ukazany jest jako zwykły człowiek, który spotyka się, rozmawia i biesiaduje z uczniami. Mimo wielu napięć i wątpliwości, Apostołowie odnajdują w Jezusie Mesjasza. Widzą, że posłany przez Boga dokonuje cudów, jakich nikt dotąd nie czynił. Z miłości do człowieka pokonuje ludzki lęk i do końca wypełnia wolę Ojca…

Reżyser wprowadzając kamerę w samo serce spotkań Jezusa i jego towarzyszy, zabiera nas w fascynującą podróż do Izraela I w.n.e. Wykorzystuje najnowsze odkrycia archeologiczne i dokładnie odtwarza ostatnią wieczerzę. Wszystkie zwyczaje, naczynia i pomieszczenia precyzyjnie odzwierciedlają te z czasów Chrystusa. Piękne sceny, kręcone nad Jeziorem Tyberiadzkim, w Jerozolimie czy w biblijnym Kafarnaum, towarzyszą głębokim dialogom wybranym z najlepszych tłumaczeń Ewangelii.

„Cierń Boga” to poruszająca opowieść, która przedstawia nowy punkt widzenia wydarzeń sprzed dwóch tysięcy lat. Moment ukrzyżowania sfilmowany jest w taki sposób, że odzwierciedla najnowsze odkrycia medycyny sądowej, dotyczące egzekucji dokonanej w tak bestialski sposób.

W środę (17.02) odbyła się w warszawskim Kinie Wisła uroczysta premiera tego obrazu. Na gali obecni byli: Cezary Pazura, Marcin Kwaśny, Małgorzata Buczkowska, Ryszard Cebula, Patrycja Hurlak, Dariusz Kowalski, Ksawery Szlenkier, Agata Konarska, Jan Dziedziczak, Tadeusz Chudecki, Dominika Figurska.

Jak znani i lubiani odebrali „Cierń Boga”, można zobaczyć na filmie:

;