Imieniny: Wincentego, Wodzislawa, Marcina

Wydarzenia: Dzień Czerwonego Kapturka

Książka

Cisza w wielkim mieście. Jest inny świat

 fot. Materiały prasowe

Jak przestać się śpieszyć i na wszystko mieć czas? Jaki związek ma uważne picie kawy ze światem duchowym? Czy da się spacerować z niewidzialnym Bogiem? Dwóch odważnych i niebanalnych jezuitów – Ojciec Grzegorz Kramer SJ i Wojtek Werhun SJ zdradzą jak znaleźć ciszę w wielkim mieście i gdzie szukać kluczy do świata duchowego, rozmowę poprowadzi dziennikarz – Piotr Żyłka. Spotkanie autorskie odbędzie się 23 lipca (w czwartek), o 18.30 w Klubie pod Jaszczurami (Rynek Główny 8).

 

Jak stać się bardziej uważnym na świat i obecność Boga? Skąd czerpać inspiracje i motywacje? W jaki sposób odkryć, że Bóg jest dobry? Wojtek Werhun to współczesny Ignacy Loyola, pomaga odpowiedzieć na te pytania w praktyczny sposób.

- Napisałem ćwiczenia, dzięki którym nauczysz się trwać w obecności Boga, staniesz się kimś wdzięcznym i świadomym siebie. Każdy etap wprowadzi Cię na głębszy poziom relacji z Bogiem i samym sobą – opowiada Wojtek. Jego ćwiczenia duchowe, opisane w książce Kwadrans uważności to indywidualny program rozwoju nie tylko duchowego, ale też osobistego. Żeby je wykonać, wystarczy dać sobie kwadrans!

Ojciec Grzegorz Kramer od lat powtarza wszystkim i mimo wszystko, że Bóg jest dobry. Bloger, banita i jezuita, autor książki Męskie serce. Podkreśla, że Bóg codziennie uczy Go, jak dzisiaj być mężczyzną. W dzieciństwie myślał, że papież jest jezuitą. Kiedy dorósł, jezuita został papieżem. Od dłuższego czasu lubi spacery z Panem Jezusem i przyjaźni się z ks. Jerzym Popiełuszką.

Spotkanie poprowadzi Piotr Żyłka, dziennikarz, autor bestsellerowego „Życia na pełnej petardzie”, twórca projektu faceBóg oraz polskiego profilu papieża Franciszka.

;