Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Wydarzenia: Światowy Dzień Bez Samochodu

Pod oknem

Coraz lepiej przygotowani – studniówka przed ŚDM

 fot. Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej

Msza Święta, polonez, tort i dużo dobrej zabawy – tak pielgrzymi z naszej archidiecezji świętowali 100 dni do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w ramach 8. KRoKu do Lizbony, zorganizowanego przez Duszpasterstwo Młodzieży Archidiecezji Krakowskiej.

 

Co miesiąc w innym miejscu archidiecezji młodzi z duszpasterzami spotykają się w dniu modlitwy za ŚDM, aby przygotować się do wyjazdu do Lizbony nie tylko logistycznie, ale też duchowo i towarzysko. Spotkanie w Portugalii coraz bliżej – z okazji 100 dni do wyjazdu kwietniowy KRoK przybrał formę balu studniówkowego, w którym wzięło udział blisko 200 pielgrzymów z grup całej archidiecezji.

Spotkanie rozpoczęła Msza święta pod przewodnictwem biskupa Roberta Chrząszcza. Nieprzypadkowe było jej miejsce – dolny Kościół Sanktuarium św. Jana Pawła II przypomniał o tym, że właśnie naszemu świętemu Papieżowi zawdzięczamy inicjatywę spotkań ŚDM. Po spotkaniu przy stole Eucharystycznym przyszedł czas na rozpoczęcie balu – jak na studniówkę przystało, pierwsze kroki taneczne uczestnicy zrobili w rytmie poloneza, prowadzonego przez biskupa Roberta. Nie brakło także wielkiego ŚDM-owego tortu, symbolicznie ukazującego przelot pielgrzymów z Polski do Portugalii.

Kolejny KRoK do Lizbony odbędzie się 20 maja w Bukowinie Tatrzańskiej. Obecnie w archidiecezji krakowskiej do wyjazdu na Światowe Dni Młodzieży w Lizbonie przygotowuje się ponad 1300 osób.

Źródło:
;