Imieniny: Tomasza, Maurycego, Joachima

Wydarzenia: Światowy Dzień Bez Samochodu

Pod oknem

 fot. Łukasz Kaczyński

W poniedziałek wieczorem na barce Aquarius, cumującej na zakolu Wisły pod Wawelem, odbyło się kolejne spotkanie z cyklu „Kerygmat Miłosierdzia na Barce”. Kapitanem kwietniowego rejsu był Jude Antoine, świecki misjonarz z Kuala Lumpur w Malezji.

 

W trakcie spotkania Jude bardzo dynamicznie przekonywał zebranych, że Bóg może odmienić życie człowieka, ale tylko wtedy, kiedy on wyrazi na to chęć i zgodę. W tym pryzmacie opowiedział zebranym historię swojego życia – począwszy od katolickiej, dobrej rodziny, w której się wychował aż do momentu, kiedy jego ojciec zmarł na zawał, co stało się dla mówcy punktem wyjścia do odejścia od wiary.

„W grobie mojego ojca pochowałem także religię, Kościół katolicki i Boga. Uznałem, że to Bóg jest winny śmierci mojego ojca” – wyznał. Miał wtedy 15 lat – przez kolejne 3 lata jego życie było niewłaściwe. Zadawał się z narkomanami i prostytutkami. Dotarł jednak do granicy, za którą pozostawało już tylko samobójstwo.

Był na niego gotowy. Siedząc w domu z nożem przy nadgarstkach, zawołał jednak do Boga o ratunek. „Wołałem arogancko: ‘Jeśli jesteś to pokaż się teraz – nie jutro, bo jutro już będzie za późno” – opowiadał. "Nagle poczułem rękę na ramieniu i usłyszałem realny fizyczny głos: 'Tak, to ja zabrałem Twojego ojca. Ale od dziś to Ja będę Twoim ojcem i odmienię Twoje życie na zawsze'. Płakałem - jeden dzień zmienił moje życie" – dał świadectwo.

Prelegent uwrażliwiał zebranych na to, żeby nie gardzili i starali się rozumieć stwierdzenie, że Bóg wie czego potrzeba człowiekowi. Prosił, by rezygnowali ze swoich zapasowych planów A, B, C czy nawet D. „To jest typowe polskie myślenie. A ja byłem w krajach, gdzie nie ma żadnych planów zapasowych. Tam jedyną nadzieją jest Bóg!” – wołał.

Jude wezwał uczestników do obudzenia się w wierze – ale zanim będzie za późno, nie wtedy, kiedy coś złego już się wydarzy. Zachęcał do odkrywania głębszego znaczenia objawienia „Jezu, ufam Tobie” niż wyznawanie tych słów tylko językiem.

„On Was tu przyprowadził, byście doświadczyli realnie Jego miłości. Będziecie kochać tak bardzo, jak bardzo doświadczycie łaski Boga. Spójrzcie na swoje życie. Jeśli Bóg nie poddał się w walce o mnie – w walce o Was także się nie podda! Dzisiaj Bóg może odmienić Wasze życie – uwierzcie w to tylko!" – zachęcił Jude Antoine na zakończenie.

 

Zwieńczeniem wieczoru była modlitwa uwielbienia, podczas której przybyli zawierzyli swoje życie Panu Jezusowi, a gość modlił się wstawienniczo za zgromadzonych. Krakowskie prelekcje ewangelizacyjne pod hasłem „Kerygmat Miłosierdzia na Barce” organizują: Krakowska Żegluga Pasażerska, Radio nowohuckie.PL oraz Fundacja nowohuckie.PL. Honorowy patronat nad spotkaniami objął bp Grzegorz Ryś oraz pallotyńska parafia Matki Bożej Pocieszenia w Krakowie. Patronem medialnym prelekcji ewangelizacyjnych jest portal Franciszkanska3.pl

Źródło:
;