Imieniny: Cyryla, Estery, Metodego

Wydarzenia: Dzień Spółdzielczości

Pod oknem

Cykl katechez o miłosierdziu w Krakowie

„Miłosierdzie – serce Objawienia i centrum Kerygmatu” to temat pierwszej z ośmiu katechez o miłosierdziu, nowego cyklu spotkań, które odbędą się w Krakowie w ramach Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

 

- Chcę aby te katechezy odbywały się nie w sali uniwersyteckiej i żeby nie miały charakteru akademickiego wykładu, ale żeby miały formę popularną, były dostępne dla każdego – mówi bp. Grzegorz Ryś, pomysłodawca spotkań, który wygłosi pierwszą katechezę w środę, 24 lutego, o godz. 19.

Spotkania będą się odbywać raz w miesiącu, w siedzibie Chrześcijańskiego Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko” przy ul. Prądnickiej 10-12 (w sali szkoleniowej na parterze). – Zależy mi na tym, abyśmy w tym miejscu, gdzie na co dzień w bardzo praktyczny sposób dzieje się miłosierdzie, spotkali się na otwartej refleksji na ten temat – przekonuje bp. Ryś.

 

Autorzy pozostałych katechez będą mówić o miłosierdziu w Misterium Paschalnym (23 III, ks. Janusz Mieczkowski), miłosierdziu w Biblii (20 IV, ks. Stanisław Witkowski), miłosierdziu jako „modelu” spotkania Kościoła i świata (23 V, Ks. Łukasz Kamykowski), miłosierdziu w kontekście sakramentu pokuty i pojednania (15 VI, o. Piotr Jordan Śliwiński), miłosierdzie u Ojców Kościoła (IX, Ks. Marek Gilski), o kontemplacji miłosierdzia (X, siostry Albertyni i bracia Albertyni) oraz miłosierdziu jako misji Kościoła w Krakowie (9 XI, bp Grzegorz Ryś).

Ze względu na ograniczoną ilość miejsc, organizatorzy proszą o rezerwację na stronie internetowego radia nowohuckie.pl, które będzie również transmitowało na żywo całe wydarzenie.

Organizatorem spotkań są Archidiecezja Krakowska, Chrześcijańskie Stowarzyszenie Osób Niepełnosprawnych, Ich Rodzin i Przyjaciół „Ognisko”, Radio nowohuckie.pl oraz Fundacja Misericors.

Źródło:
;