Imieniny: Joanny, Zuzanny

Wydarzenia: Dzień modlitw za Kościół w Chinach

Kulturalnie

Cykl koncertów "Popołudnie ze Straussem"

Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka zaprasza na pierwszy koncert z cyklu "Popołudnie ze Straussem", który odbędzie się w niedzielę, 28 czerwca 2015 r. o godz. 16.00 na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce (ul. Zamkowa 8).

 

Muzyka Straussów będąca dziedzictwem Wiednia i świata brzmi szczególnie w obiektach światowego dziedzictwa UNESCO - w Zamku Żupnym i komorze Długosza w Muzeum w kopalni. W obiektach tych Muzeum Żup Krakowskich Wieliczka organizuje cykl koncertów "Popołudnie ze Straussem".

W czerwcowym spotkaniu melomani usłyszą, obok kompozycji słynnych wiedeńczyków, także utwory innych kompozytorów działających w XIX wieku na całym świecie Juliusa Fucika, Giuseppe Verdiego, Charlesa Gounoda, Pepi Hubera,  Gustava Langera oraz duetu Kruger-Hansmann. Wykonają je Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod kierownictwem artystycznym Jerzego Sobeńko oraz znani soliści: Edyta Piasecka - sopran i Jan Zakrzewski - tenor.

Pierwsze spotkanie w niedzielę, 28 czerwca 2015 r. o godz. 16.00 na dziedzińcu Zamku Żupnego w Wieliczce (ul. Zamkowa 8). 

W kolejnych koncertach wystąpią:

26 lipca: Renata Dobosz - mezzosopran i Sebastian Marszałowicz - bas

30 sierpnia: Katarzyna Ignatowicz - sopran i Aleksander Martinez - tenor

27 września: Małgorzata Długosz - sopran i Witold Wrona - tenor

Trzy pierwsze spotkania odbędą się w plenerze dziedzińców Zamku Żupnego (w przypadku deszczowej pogody w Sali Gotyckiej zamku), ostatni wrześniowy pośród solnych ścian widowiskowej komory Alfonsa Długosza w Muzeum na III poziomie kopalni soli.

Bilety można kupić w sklepie muzealnym w Zamku Żupnym (po prawej stronie od wejścia na dziedziniec zamkowy).

;