Imieniny: Antoniny, Radoslawa, Dawida

Wydarzenia: Narodowy dzień pamięci żołnierzy wyklętych

Rodzina

rodzina latosów fot. BP UMWM

Jedna z małopolskich rodzin rozpoczyna właśnie wyjątkowy czas w ramach akcji „Cyfrowy reset”. Najbliższych sześć dni spędzą wspólnie, bez nowoczesnych technologii!

 

Akcja organizowana jest w ramach kampanii "Małopolska na rowery". Państwo Latosowie z Olkusza są zwycięską rodziną, która najbliższe sześć dni spędzi w kompleksie Bukovina Resort przechodząc cyfrowy detoks. Zero wysłanych smsów, zero nowych powiadomień w mediach społecznościowych czy kolejnych filmików do obejrzenia na Youtube. Na co jednak na pewno mogą liczyć? Na dobrą zabawę i relaks z najbliższymi!

Jak napisali o sobie w konkursowym zgłoszeniu: „tata Rafał to specjalista ds. Twittera, uzależniony od sprawdzania firmowego maila, mama Monika - spec. ds. Facebooka, córka Dominika - spec. ds. Youtube, Snapchata i Musical.ly i syn Wojtek - specjalista ds. Minecrafta”.

A dlaczego zgłosili się do konkursu ogłoszonego przez Województwo Małopolskie? Bo po prostu chcieli sprawdzić czy wytrzymają bez technicznych nowinek. W zgłoszeniu napisali szczerze: „Czasem wydaje się, że dostęp do Internetu jest nam potrzebny bardziej niż spanie, jedzenie, picie. Czy potrzebny jest nam cyfrowy reset? Z pewnością”.

Głównym założeniem kampanii „Małopolska na rowery” jest zwrócenie uwagi na coraz poważniejszy problem uzależnienia od nowoczesnych technologii. Jak wynika z badań, blisko 100 tys. osób w Polsce jest uzależnionych od Internetu. Sytuacja jest alarmująca, szczególnie w przypadku dzieci – 64% dzieci w wieku od 6 miesięcy do 6,5 lat korzysta z urządzeń mobilnych, a 26% posiada własny smartfon czy tablet.

Oceń treść:
Źródło:
;