Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Pod oknem

Czesi przybędą do sanktuarium w Łagiewnikach w Roku Miłosierdzia

 fot. Piotr Tumidajski

W najbliższą sobotę – 28 maja – do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach przybędzie Czeska Narodowa Pielgrzymka. Dotychczas swój udział w niej zapowiedziało około 4000 pielgrzymów, w tym około 60 kapłanówi i 9 biskupów, w tym kardynał. W pielgrzymce wezmą udział katolickie media Czech oraz słuchacze i redakcja Radia Proglas.

 

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 9. Półtorej godziny później rozpocznie się Msza św., której przewodniczył będzie ks. arcybiskup praski kard. Dominik Duka, a kazanie wygłosi arcybiskup ołomuniecki Jan Graubner.

Od godz. 13.30 każdy będzie mógł wybrać coś dla siebie. Zaplanowano bowiem koncert Scholi Studentow Miasta Brna w bazylice, konferencję biskupa pomocniczego z Czeskich Budziejowic Pavla Posada w auli Jana Pawła II, adorację w kościele sióstr prowadzoną przez biskupa Hradec Kralove Jana Vokala oraz konferencję siostry Doubrawki w Sali konferencyjnej w Domu Duszpasterskim.

Ostatnim punktem pielgrzymki będzie Koronka do Bożego Miłosiedzia w bazylice – poprowadzi ją nowy biskup Pilzna - Tomasz Holub. Na zakończenie spotkania do pielgrzymów z Czech swoje słowo skieruje ks. kard. Stanisław Dziwisz.

;