Imieniny: Kseni, Cecylii, Bernardety

Wydarzenia: Dzień Sapera

Pod oknem

Czuwanie modlitewne w intencji wolności od uzależnień

bazylika bożego miłosierdzia fot. Krzysztof Petela Bazylika Bożego Miłosierdzia w Krakowie-Łagiewnikach

Już po raz pięćdziesiąty na przełomie karnawału i Wielkiego Postu kościół w Polsce modli się o trzeźwość. Z tej okazji Duszpasterstwo Trzeźwości Archidiecezji Krakowskiej zaprasza 4 marca br. do Sanktuarium Miłosierdzia Bożego oraz św. Jana Pawła II w Krakowie na czuwanie modlitewne w intencji wolności od uzależnień.

 

Tą modlitwą są objęte nie tylko osoby doświadczające problemów alkoholowych, ale także innych uzależnień. Tą modlitwą są objęci ludzie, którzy w swoich rodzinach mają alkoholików, narkomanów, erotomanów, hazardzistów bo także oni doświadczają ogromnego cierpienia często większego niż sami zniewoleni. Trzeba także modlić się, aby młodzi ludzie nie popadali w uzależnienia.

W programie czuwania o godz. 15.00 odbędzie się Godzina Miłosierdzia w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie Łagiewnikach, a następnie przejście Drogą Krzyżową do Sanktuarium św. Jana Pawła II. Tam o godz. 17 odbędzie się uroczysta Msza święta. Czuwanie zakończy się nabożeństwem różańcowym.

Duszpasterstwo we współpracy z fundacją wspomagającą wychowanie „Cuder" organizuje także konferencję dla nauczycieli, pedagogów, katechetów i osób zaangażowanych w pomaganie pt. „Jaka profilaktyka dzisiaj". Odbędzie się ona w budynku duszpasterskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach (ul. Św. Siostry Faustyny 3).

W programie konferencji przewidziano m.in. wykład na temat  „Wychowanie do wolności" dr Karolina Kmiecik Jusięga z Katedry Profilaktyki Społecznej i Resocjalizacji Akademii Ignatianum w Krakowie. Wystąpienie zatytułowane „Jaka profilaktyka dzisiaj”,  przedstawi prof. dr hab. Krzysztof Wojcieszek z Wyższej Szkoły Nauk Społecznych Pedagogium w Warszawie. Całość konferencji zakończy prezentacja programów profilaktycznych „Archipelag skarbów" i „Cuder".

Oceń treść:
Źródło:
;