Imieniny: Lucji, Wilhelma, Doroty

Wydarzenia: Dzień Stoczniowca i Marynarza

Książka

Czy Cezik poszedł do klasztoru?

cezik u ojca leona fot. YouTube.com

A gdyby tak zaszyć się gdzieś w ciszy, oczyścić umysł, pobyć chwilę offline? Tysiącletnie mury tynieckiego klasztoru to idealne miejsce na duchowe spa. Blisko natury, z dala od medialnego zgiełku, można wypić kawę z najbardziej wyluzowanym polskim mnichem. I porozmawiać o tym, co się naprawdę liczy. CeZik juz tam był, a Wy?

 

CeZik jest jednym z rozmówców o. Leona Knabita, a zarazem jednym z współautorów książki „Slow life według ojca Leona”. W wywiadzie CeZik zdradza, co myśli o internetowym hejcie i co chciałby wpoić swojemu synowi… Leonowi.

 

CeZik to artystyczny pseudonim Cezarego Nowaka. Rocznik 1985. Polski wokalista, multiinstrumentalista, kompozytor i aranżer, twórczość publikuje w serwisie YouTube. Absolwent wydziału Automatyki, Elektroniki i Informatyki na Politechnice Śląskiej, tworzący covery znanych przebojów. Czesław Mozil określił go „królem coverów”. Sam gra na wielu instrumentach i tworzy chórki do swoich klipów. Jest obecnie jedynym, polskim muzykiem wykonującym profesjonalnie nagrania w systemie nagrania wielokanałowego (ang.: Multitrack recording, MTR) samego siebie a cappella w różnych głosach oraz imitując własnym głosem instrumenty, następnie komponując to w wideoklip ze zwielokrotnioną swoją osobą.

 


O. Leon Knabit, Slow life według ojca Leona, wydawnictwo Znak, Kraków 2016


 

Oceń treść:
;