Watykan
Dar watykańskich pocztowców w 75-lecie służby orionistów
Minęło 75 lat pracy orionistów na Poczcie Watykańskiej. Zgromadzenie to, noszące oficjalną nazwę Małe Dzieło Boskiej Opatrzności, objęło tam służbę w 1940 r., na kilka tygodni przed śmiercią swojego założyciela. Św. Alojzy Orione obok opieki nad najsłabszymi i najuboższymi zalecił swojej zakonnej wspólnocie szczególną wierność papieżowi i Stolicy Apostolskiej.
Postać tego włoskiego kapłana przybliżył kard. Pietro Parolin w homilii podczas Mszy, której z okazji 75-lecia pocztowej posługi orionistów przewodniczył wczoraj w kościele św. Anny w Watykanie. Watykański sekretarz stanu przypomniał, że młody kleryk Orione już w wieku 20 lat założył swe pierwsze oratorium dla chrześcijańskiej edukacji dzieci, a rok później – kolegium dla ubogich chłopców. „W naszych czasach, gdy okres dorastania przeciąga się niekiedy do bardzo późnego wieku, zadziwia osoba dwudziestoletnia tak zdecydowana i z tak wyraźnymi intencjami co do celu własnego życia” – powiedział kard. Parolin.
Kierujący obecnie Pocztą Watykańską orionista ks. Attilio Riva poinformował przy tej okazji o geście jej pracowników, podjętym w duchu zaangażowania charytatywnego znamiennego dla ks. Orione i dla Ojca Świętego. Ofiarowali oni równowartość jednej godziny pracy na papieskie dzieła miłosierdzia. Dar ten przekazano arcybiskupowi jałmużnikowi Konradowi Krajewskiemu, który był jednym z koncelebransów wczorajszej Mszy.