Imieniny: Lucji, Kazimierza, Eugeniusza

Wydarzenia:

Książka

Darmowy e-book „Filokalia”

 fot. ps-po.pl

Dawno, dawno temu rozdawaliśmy wersję elektroniczną „Reguły” św. Benedykta, teraz przyszedł czas na coś nowego i wyjątkowego. We współpracy z Wydawnictwem Benedyktynów TYNIEC przygotowaliśmy niezwykły prezent dla naszych czytelników – darmowego e-booka „Filokalia – ukochaj to, co piękne i dobre”.

 

Co w nim znajdziecie?

Nasz e-book zawiera obszerny wstęp ks. Józefa Naumowicza do najbardziej znanego tekstu duchowego pt. „Filokalia”. Przeczytacie w nim na temat historii modlitwy Jezusowej, głównych jej elementów i praktyki modlitwy serca. W drugiej części znajdziecie traktat autorstwa Nicefora Pustelnika (2 poł. XIII w.), który był jednym z pierwszych świadków praktykowania modlitwy Jezusowej połączonej z techniką oddychania, nazywanym także Niceforem Hezychastą, Samotnikiem lub Hagiorytą.

Już od dłuższego czasu staramy się regularnie przybliżać duchowość Ojców Pustyni. Wszystkie materiały i inicjatywy mają służyć propagowaniu modlitwy Jezusowej, która tak często jest zapominana przez nas, ludzi Zachodu, a stanowi pierwotną formę modlitwy sięgającą czasów pierwszych chrześcijan.

Ufamy, że pomysł się spodoba i szerokie grono osób skorzysta z naszego e-booka. Niech to będzie forma przygotowania przed dużym projektem FILOKALIA. Niebawem dowiecie się więcej, o co w tym wszystkim chodzi…

 

Co zrobić, aby otrzymać e-book? Czytaj na stronach ps-po.pl.

Źródło:
;