Imieniny: Henryka, Kingi, Andrzeja

Wydarzenia:

Religie

Deklaracja przywódców religijnych Izraela w Auschwitz-Birkenau

przywódcy religijni izraela fot. Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

Zakończyła się wizyta w Polsce przywódców religijnych z Izraela. Odwiedzając były niemiecki nazistowski obóz koncentracyjny Auschwitz-Birkenau członkowie Rady Przewodniczących Wspólnot Religijnych w Izraelu podpisali specjalny dokument, w którym deklarują oddanie świętości życia ludzkiego, odrzucenie rasizmu, fanatyzmu i ekstremizmu, zwłaszcza gdy ich akty są popełniane rzekomo w imię religii i w ten sposób ją profanują.

 

Deklarację odczytał w Centrum Dialogu i Modlitwy w Oświęcimiu administrator apostolski łacińskiego patriarchatu Jerozolimy abp Pierbattista Pizzaballa. „Wzywamy wszystkich przywódców świata, aby w swoich krajach oraz poprzez Organizację Narodów Zjednoczonych działali z niezłomną stanowczością przeciwko antysemityzmowi i nienawiści wobec innych, które znowu nękają współczesne społeczeństwo” – głosi deklaracja. 

Rada podkreśliła również, że aby budować pokój i wzajemny szacunek między wyznawcami różnych religii na całym świecie i w Izraelu, konieczne jest stosowne wychowywanie członków poszczególnych wspólnot religijnych. 

Oceń treść:
Źródło:
;