Imieniny: Franciszka, Ksawerego, Kasjana

Wydarzenia: Dzień Niepełnosprawnych

Pod oknem

Dialogi abp. Jędraszewskiego w nowej odsłonie

 fot. Łukasz Kaczyński

Abp Marek Jędraszewski zaprasza na „Dialogi", czyli cykl tematycznych spotkań z wiernymi. Najbliższe będzie poświęcone tematowi: „Co to znaczy mieć relację z Bogiem?" i odbędzie się 18 stycznia (czwartek) o godz. 20.15 w Kolegiacie Akademickiej św. Anny. Informacje szczegółowe na plakatach i stronie internetowej www.dialogi.pl.

 

„Dialogi" to cykl tematycznych spotkań Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego z wiernymi, ale także ze wszystkimi zainteresowanymi. To okazja do rozwiania wątpliwości i lepszego poznania Kościoła. Spotkania rozpoczynają katechezy na wybrany w danym miesiącu temat, następnie Metropolita odpowiada najpierw na nadsyłane wcześniej pytania, a potem na te zadawane „na żywo". W roku 2018 „Dialogi" będą miały miejsce w Kolegiacie Akademickiej św. Anny (ul. Św. Anny 11) oraz w czterech wybranych kościołach Krakowa: Świętego Brata Alberta (os. Dywizjonu 303 nr 63), NMP z Lourdes (ul. Misjonarska 37), MB Różańcowej (Piaski Nowe, ul. Nowosądecka 41) oraz Bazylice oo. Dominikanów (ul. Stolarska 12). Pytania do Księdza Arcybiskupa można zadawać przez formularz na stronie: www.dialogi.pl.

“W tym roku planujemy spotkania rozpoczynać projekcją sondy ulicznej, w której młodzi ludzie poruszają dany temat z przechodniami spotkanymi na ulicach Krakowa. Arcybiskup w swojej katechezie będzie mógł odnieść się zatem także do opinii osób, które nie uczęszczają regularnie do kościoła” – zapowiada Biuro Prasowe Archidiecezji Krakowskiej.

Abp Jędraszewski w czasie tegorocznych “Dialogów” podejmie następujące tematy:

  • 18 stycznia, godz. 20.15, kolegiata św. Anny, ul. Św. Anny 11: „Co to znaczy mieć relację z Bogiem?"
  • 15 marca, godz. 20.15, kościół św. Brata Alberta, os. Dywizjonu 303 nr 63: „Spowiedź i kierownictwo duchowe a psychika człowieka"
  • 19 kwietnia, godz. 20.15, kolegiata św. Anny, ul. Św. Anny 11: „Powołanie. Jak rozeznać?"
  • 17 maja, godz. 20.30, kościół NMP z Lourdes, ul. Misjonarska 37: „Czy chcemy tego samego? Wola Boga a wola człowieka"
  • 14 czerwca, godz. 20.15, kolegiata św. Anny, ul. Św. Anny 11: "IV Przykazanie. Szacunek - czy zawsze?"
  • 18 października, godz. 20.15, kościół MB Różańcowej, ul. Nowosądecka 41 (piaski Nowe): „Stulecie niepodległości. Kościół a państwo. Relacje."
  • 15 listopada, kolegiata św. Anny, ul. Św. Anny 11: „Liturgia - sprawnie czy godnie?"
  • 13 grudnia, bazylika Trójcy Świętej, ul. Stolarska 12: „Modlitwy charyzmatyczne w Kościele"
Oceń treść:
Źródło:
;