Imieniny: Marii, Światozara, Makarego

Wydarzenia: Dzień Kupca

Małopolska

Dni otwarte w Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie

dziecko fot. pixabay.com

Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie organizuje Dni Otwarte #mimo drzwi zamkniętych. Ze względu na pandemię odbędą się one w postaci konsultacji telefonicznych i zdalnych spotkań. Zaproszeni są dzieci i młodzież niewidoma i słabowidząca wraz z rodzicami.

 

W tym roku szkolnym, z powodu pandemii koronawirusa Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących przy Tynieckiej w Krakowie organizuje Dni Otwarte #mimo drzwi zamkniętych w postaci konsultacji telefonicznych i zdalnych spotkań. Zaproszenie skierowane jest do dzieci i młodzieży niewidomej i słabowidzącej wraz z rodzicami. Szczegółowe informacje na ten temat można uzyskać pod numerem telefonu: (12) 267 44 20.

Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących z siedzibą w Krakowie jest jedyną w województwie małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim placówką, kształcącą osoby z niepełnosprawnością narządu wzroku. Od ponad 70 lat wspiera rozwój oraz obejmuje edukacją dzieci od urodzenia do dorosłości.

– Na co dzień kilkuset uczniów niewidomych i słabowidzących uczy się w naszych szkołach i rozwija zdolności, by móc w przyszłości samodzielnie realizować swoje marzenia. Wszyscy wychowankowie objęci są kompleksową pomocą rewalidacyjną – podkreśla Marcin Dębski, p.o. Dyrektora Zespołu Szkół i Placówek.

W krakowskim Centrum przy Tynieckiej prowadzone jest wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, wychowanie przedszkolne dla pięcio- i sześciolatków, szkoła podstawowa, technikum, branżowa szkoła I stopnia, szkoła przysposabiająca do pracy, szkoła policealna, szkoła muzyczna i internat.

Więcej o działalności Centrum dla Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie można zobaczyć i przeczytać na stronie internetowej: www.blind.krakow.pl oraz na facebookowym profilu: www.facebook.com/tynieckanaszesprawy/.

Oceń treść:
Źródło:
;