Imieniny: Henryka, Wlodzimierza, Dawida

Wydarzenia: Dzień bez Telefonu Komórkowego

Małopolska

 fot. Materiały prasowe

Organizatorzy DNI ŚW. KINGI: Miasto i Gmina Wieliczka oraz Centrum Kultury i Turystyki w Wieliczce, serdecznie zapraszają do wspólnej plenerowej zabawy podczas święta miasta. Rozpocznie się ono barwnym korowodem, który tradycyjnie wyruszy z dziedzińca Zamku Żupnego w Wieliczce i przejdzie ulicami 25 lipca o godz. 15.15.

 

24 lipca w Centrum Edukacyjno-Rekreacyjnym SOLNE MIASTO odbędzie się uroczyste otwarcie V Międzynarodowego Festiwalu POZNAJEMY KULTURĘ EUROPY z udziałem rodzimych zespołów oraz gości z Argentyny i Macedonii.

Gwiazdą sobotniego wieczoru będzie Zespół BRACIA, w niedzielę na scenie wystąpi natomiast MARIKA. W ten wyjątkowy weekend na plenerowej scenie zagrają również: Zespół PARADYGMAT, Zespół CHARAKTER, Zespół DDT oraz Maria Czajczyk i Roksana Sadowska.

Na wszystkich uczestników zabawy czeka moc atrakcji: m.in. występ ORKIESTR DĘTYCH z PODSTOLIC I BYSZYC oraz MAŻORETEK, zabawy w WESOŁYM MIASTECZKU, konkursy z nagrodami, POKAZ SZTUCZNYCH OGNI, PŁOMIEŃ ŚW. KINGI w wykonaniu Witolda Pracucha z ZR MIETNIOWIACY oraz pokazy STRETT WORKOUT HUSSARS HD.

Podczas święta miasta organizowanych jest także mnóstwo wydarzeń towarzyszących o charakterze sportowym i artystycznym, m.in.: WIELICKI KIERMASZ STAROCI, GIEŁDA MINERAŁÓW I BIŻUTERII oraz rajd samochodowy GDÓW-PODOLANY. Przeprowadzona zostanie również akcja charytatywna na rzecz Dawida Gadochy.

Partnerem przedsięwzięcia jest Powiat Wielicki, Centrum Edukacyjno-Rekreacyjne Solne Miasto, Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce, Małopolski Klub Paralotniczy.

;